Futbola klubam "Ventspils" šīs sezonas galvenā spēle būs 8. novembrī paredzētais "Viensviens" Latvijas kausa fināls pret "Liepājas" komandu, pēc "Optibet" virslīgas spēles Daugavpilī pauda galvenais treneris Viorels Frunze.

Jau ziņots, ka "Liepājas" un "Ventspils" komandas trešdien zaudēja punktus "Optibet" virslīgas čempionāta spēlēs pirms svētdien gaidāmā savstarpējā Latvijas kausa fināla.

"Ventspils" viesos spēlēja neizšķirti 0:0 (0:0) ar "Daugavpili".

"Ventspils"galvenais treneris Frunze pēc spēles neslēpa, ka cīņa bijusi garlaicīga un bez lielas pašatdeves, tāpēc Latvijas kausa finālā ar šādu sniegumu uz uzvaru cerēt būs grūti.

"8. novembrī "Ventspili" gaida sezonas galvenā spēle, un tagad visas mūsu domas saistītas tikai ar to," uzsvēra Frunze. "Es ceru, ka spēle Daugavpilī nolaidīs spēlētājus pie zemes, jo ar tādu spēli, kādu mēs parādījām, finālā cerēt uz panākumu nereāli."

"Mums priekšā gatavošanās dienas, izdarīsim maksimāli iespējamo, lai sagaidītu finālu pilnībā gatavi."

Kurzemes vienība trešdien laukumā nelaida Lukasu Villelu, kurš pēdējā laikā demonstrējis labu sniegumu. Frunza norādīja, ka spēlētāja neesamība laukumā bija jūtama, tomēr viņam bija nepieciešama atpūta.

"Mēs iedevām Lukasam atpūtu pirms fināla. Viņš visu sezonu nospēlējis praktiski "no zvana līdz zvanam" un šai spēlei nebija gatavs par 100 procentiem. Nolēmām viņu pataupīt, lai svētdienā viņam nebūtu nekādu problēmu. Tāda kreatīva futbolista uzbrukumā mums ļoti pietrūka," pēc neizšķirta Daugavpilī teica "Ventspils" stūrmanis.

Vēlreiz pieskaroties 8. novembrī gaidāmā Latvijas kausa fināla tematam, Frunze uzsvēra, ka lielāka uzmanība tiks veltīta atjaunošanās procedūrām un futbolistu stāvokļu analīzei. Balstoties uz šiem parametriem, taps arī spēles plāns finālam.

Latvijas kausa pusfinālā ventspilnieki ar 1:0 uzveica pagājušā gada turnīra uzvarētāju RFS, kamēr liepājnieki ar 2:0 apspēlēja "Valmieru".

"Optibet" virslīgas čempionātā "Ventspils" ar 38 punktiem 25 spēlēs ir ceturtā, kamēr "Liepāja" aizvadījusi par diviem mačiem mazāk un ar 32 punktiem ieņem sesto pozīciju.

Vienīgo reizi Ventspils Latvijas kausa finālu uzņēma 2014./2015. gada sezonā, kad mājinieki finālā ar 0:2 atzina "Jelgavas" futbolistu pārākumu.

Latvijas kausa izcīņas vēsturē kopš 1936. gada pie prestižās trofejas tikušas 38 dažādas klubu komandas, bet kopš valsts neatkarības atgūšanas kausu virs galvas cēlušas 12 dažādas vienības.

Kopš 2017. gada turnīra uzvarētājiem tiek pasniegta jauna dizaina un identitātes trofeja.

Pašreizējā trofejas glabātāja ir RFS komanda, kas pērn pie tās tika pirmoreiz vēsturē. Pērn rīdzinieki tikai papildlaikā pārspēja pēdējās desmitgades titulētāko kausa komandu "Jelgavu".

Turnīra titulētākā komanda ir vairs neeksistējošā "Skonto", kas no 1992. līdz 2012. gadam turnīrā triumfēja astoņas reizes.

Latvijas kauss futbolā vienā sezonā tika izspēlēts līdz 2008. gadam, bet kopš 2009./2010. gada tas turpmākos astoņus gadus tika iesākts iepriekšējā sezonā un pabeigts nākamā gada pavasarī. Līdz ar to ceturtā Latvijas dalībniece Eirokausos tika noskaidrota vien aptuveni mēnesi pirms jaunās UEFA Eiropas līgas sezonas sākuma.

Lasi vēl

Komentāri (2)

  • -2
    DiesIrae 06.11.2020, 16:15:47

    Spēle LFF funkcionāru kovidiotisma ēnā...

  • -1
    covid-19+.ventspils.lv 08.11.2020, 20:29:24

    https://www.lsm.lv/raksts/sports/futbols/fk-liepaja-futbolisti-papildlaika-ventspili-izcina-latvijas-kausu-svarigakas-epizodes.a380870/

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: