Trešais panākums FIBA Eiropas kausa otrajā posma ļāvis BK “Ventspils”, kas savā laukumā ar 96:81 pieveica ungāru “Egis Kormned”, nodrošināt vietu turnīra ceturtdaļfinālā.

Pēc Kurzemes derbija (109:80) "Ventspils starta pieciniekā atgriezās Ronalds Zaķis, tajā nomainot Linardu Jaunzemu, toties šajā mačā nespēlēja Klāvs Čavars. . Mājinieki pirmo lielo pārsvaru ieguva pirmā ceturkšņa otrajā pusē, kad amerikāņu trīs tālmetieni un Zaķa trieciens grozā ievadīja 15:4 izrāvienu (26:15). Otrās ceturtdaļas vidū Vess Vašpuns ar vēl vienu trejaci starpību palielināja arī līdz 14 punktiem (39:25), taču sāncenši četru minūšu laikā to sadeldēja uz pusi (37:44). Lielajā pārtraukumā kurzemnieki gan tik un tā devās ar 11 punktu priekšroku (53:42).

Trešajā ceturtdaļā atstatums starp komandām turējās mazu padsmit punktu apmērā, un ungāri tikai uz neilgu brīdi pietuvojās tuvāk par desmit punktiem. Arī šoreiz "Ventspilij" uzreiz izdevās atbildēt un pēc Jāņa Kaufmaņa tālmetiena ceturtā ceturkšņa vidū pārsvaru palielinot jau līdz 18 punktiem (87:69). Priecāties gan bija pāragri, jo "Kormend" nepilnu divu minūšu laikā guva desmit punktus pēc kārtas, Frenkam Tērneram ar grozu ar sodu deficītu samazinot līdz mīnus astoņi (79:87), turklāt viesi pārtvēra bumbu, tomēr jau pieminētais Tērners netrāpīja tālmetienu. "Ventspils" apslāpēja pretinieku ofensīvu,grozu galotnē nosargājot ilgāk nekā trīs minūtes, gūstot sešus punktus pēc kārtas un beigās uzvarot ar 96:81.

Grupas agrajā spēlē Ainara Bagatska vadītā "Kyiv" savā laukumā ar 89:76 pārspēja Nīderlandes "Landstede Hammers", līdz ar to gan "Kyiv", gan "Ventspils" jau ir garantējušas iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Pēc nedēļas kurzemnieki dosies uz Nīderlandi, bet 5. februārī Ukrainā, ļoti iespējams, gaidāma cīņa par pirmo vietu apakšgrupā.

Ventspils – Egis Kormend 96:81 (30:19, 23:23, 19:21, 24:18)
Ventspils: Zaķis 15 (11ab, 2p. 7/9), Bērziņš 14, Gulbis 14, Luters 13 (3p. 4/6, 7ab, 5rp), Vašpuns 12 (3pb), Šortss 9 (8rp), Jaunzems 8 (2bm), Kaufmanis 5, Vītols 5, Gludītis 1, Vīksne