Taizemes pilsētā Pataijā turpinās pasaules čempionāts svarcelšanā. B grupā svara kategorijā līdz 96 kilogramiem startēja Vadima Koževņikovs, kurš ar jaunu personīgi rekordu 364 kg summā izcīnīja 12. vietu.

Vadims raušanā pacēla 153 un 158 kilogramus smagu stieni, bet trešais mēģinājums (161) bija neveiksmīgs.

Savukārt grūšanā, kas allaž bijis viņa labākais elements, Koževņikovs kļuva par B grupas labāko svarcēlāju. Viņš sāka ar 201 kilogramu, nākamajā piegājienā pacēla arī par pieciem kilogramiem smagāku stieni, bet trešais mēģinājums (210) atkal bija neveiksmīgs. Viņa personīgais rekords grūšanā ir 207 kilogrami, līdz ar to no tā atkārtošanas Latvijas sportists atpalika pavisam nedaudz.

Summā Koževņikovs pacēla 364 kilogramus, kas grupā deva ceturto vietu. No A grupā startējušajiem 11 sportistiem labāku rezultātu sasniedza astoņi, tādējādi Koževņikovs ierindojās 12. vietā.

Pirms gada notikušajā pasaules čempionātā Vadims pacēla 352 kilogramus un ierindojās 21. vietā. Koževņikova augstākais sasniegums ir 2017. gada Eiropas junioru čempionāta bronza.

Vēl no mūsu sportistiem startēs Artūrs Plēsnieks, kura starts paredzēts 26. septembrī plkst. 14 (pēc Latvijas laika) svara kategorija līdz 109kg.

Tiešraidi būs iespējams vērot TV Play Sports kanālā.