Emocijām bagātā Virslīgas spēlē FK "Ventspils" futbolisti cīņā ar FK "Jelgava" atklāja rezultātu, tomēr vadību nosargāt nespēja un, māča beigu daļu aizvadot mazākumā, nospēlēja neizšķirti 1:1.

Kā galvenā trenera vietas izpildītājs šajā spēlē uz "Ventspils" soliņa debitēja Igors Kļosovs, kura pirmais pretinieks bija Marians Pahars un "Jelgava". Šajā treneru duelī saskatāmi zemteksti, jo Kļosovs savulaik medijos kritizējis Paharu kā Latvijas valstsvienības treneri.

Pašā mačā pirmā iespēja pēc trešās minūtes mājiniekiem, kad pēc soda sitiena bumbu ar galvu pagarināja Kaspars Svārups, liekot Germanam Māliņam glābt Zemgales komandu no ātras nonākšanas iedzinējos. "Jelgavas" vārtsargs glāba savu komandu arī mača 11. minūtē, kad Žo Santos Oliveira izdarīja tiešo brīvsitienu uz viesu vārtiem, raidot bumbu tieši zem pārliktņa, taču lēcienā Māliņš spēlēja precīzi. Oliveira vārtus centās iekarot vēl dažas minūtes vēlāk, bet sitiens bija nedaudz neprecīzs. Pirmā puslaika pirmajā pusē jelgavnieku centieni bumbu nogādāt uzbrukumā apstājās vēl pirms nonākšanas pretinieku soda laukumā.Treneris Pahars visu sezonu "Jelgavā" cīnījies ar savainojumiem un šajā spēlē pat nebija aizpildītas visas jelgavnieku rezervistu vietas. 25. minūtē spēli nevarēja turpināt Gurams Lukava, kura vietā laukumā devās Irakli Bidzinašvili. Kamēr Ivans Baturins turpināja garlaikoties savā laukuma pusē, pēc aizvadītas pusstundas jelgavnieku sirdīm nodrebēt lika Romāns Mickevičs, no soda laukuma stūra spēcīgi pārsitot bumbu pāri vārtiem. Tomēr "Ventspils" spiediens nepalika neatalgots.

Mača 32. minūtē Tosina Aijeguna raidītā bumba mainīja lidojuma virzienu pēc atsišanās pret Renāru Rodi. Pēc rikošeta Māliņš vairs nespēja reaģēt uz pretkustību un bumba pirmo reizi lidoja vārtos, ventspilniekiem izvirzoties vadībā ar 1:0. Pirms puslaika izskaņas pirmā vārtus gūšanas iespēja radās jelgavniekiem, kad Dāvis Indrāns saņēma bumbu vārtu priekšā pēc soda sitiena, bet Indrānam neizdevās veiksmīgi apstrādāt bumbu, ļaujot Baturinam novērst briesmas.

Pirmā puslaika kompensācijas laikam tika piešķirtas divas minūtes (kuras gan aizritēja krietni ilgāk) un šis laiks tika pavadīts "Ventspils" vārtu tuvumā. Pēc stūra sitiena Džeremija Fernandesa sitienu atvairīja Baturins, bet veiklākais pie atlēkušās bumbas bija Aivars Emsis, gūstot savus sezonas ceturtos vārtus ar galvu un aizsūtot komandas uz ģērbtuvēm pie rezultāta 1:1.

Uz otro puslaiku jelgavnieki iznāca ar pozitīvām emocijām un veica vairākus uzlidojumus mājinieku vārtiem. Labā sitiena pozīcijā nonāca Indrāns, kuram gan pietrūka precizitātes, lai izvirzītu Zemgales komandu vadībā. Mača 58. minūtē pēc Oliveiras centrējuma nepārliecinoši bumbu atsita Māliņš, taču neviens no ventspilniekiem nebija pozīcijā, lai šo kļūdu pārvērstu vārtu guvumā. Puslaika vidū ļoti agresīvi nospēlēja Ingars Stuglis, ar taisnām kājām "nopļaujot" nīderlandiešu futbolistu Džaelu Eisdenu. Par to Stuglis saņēma sarkano kartīti, atstājot mājiniekus mazākumā.

Noslēdzošajās divdesmit minūtēs Svārupa sitienu vārtu apakšējā stūrī spēja atvairīt jelgavnieku vārtu vīrs. Pie pretējiem vārtiem pie iespējas tika "Jelgava", kura ātrā pārejā nonāca soda laukumā, kur kurzemniekus pēc Indrāna sitiena glāba Baturins, kritienā atsitot bumbu ar kājām. 12 minūtes līdz pamatlaika beigām "Jelgavu" vadībā varēja izvirzīt Eisdents, taču arī viņa sitienu atvairīja Baturins, bet īsu brīdi vēlāk garām vārtiem sita arī Artis Lazdiņš.

Viesu rindās pamatīgu apspēlēšanas reidu veica Bidzinašvili, apspēlējot trīs pretinieku aizsardzības spēlētājus un tiekot garām arī Baturinam, taču uz vārtu līnijas bumbu paspēja apturēt Dmitrijs Litvinskis. "Ventspilij" savukārt radās iespēja stūra sitiena izpildīšanas laikā, kad Eliū Batista uzvarēja gaisa divcīņā, taču bumba iestrēga jelgavnieku aizsardzības sienā. Kompensācijas laikā abām komandām bija iespējas izraut panākumu, taču bumba ceļu vārtos nelidoja un spēle noslēdzās ar neizšķirtu 1:1.

Lasi vēl

Komentāri (1)

 • 0
  STOPVACZISM 09.05.2019, 14:16:30

  Pa lielam visas problēmas šoreiz dēļ tiesneša, kas spēlēja Jelgavas komandas labā.
  Kā šis apzināti stiepa papildlaiku līdz FK J iesita atbildes vārtus pirmā puslaika beigās.
  Ar kādu dedzību šis deva sarkano un dzeltenās ventspilniekiem, bet jelgavniekiem līdzīgas situācijās pirkstiņu vien pakratīja.

  Secinājums -
  futbols ir skaista spēle,
  kurā lielāko darvas pilienu iepilina tieši tiesnešu patvaļa,
  kas pamatojas faktā, ka šie ne par ko neatbild.
  Gluži kā Latvijas politiķi.(

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: