Latvijas Basketbola līgas ceturtajā finālspēlē BK Ventspils basketbolisti viesos ar 89:83 pieveica VEF komandu, sērijā panākot neizšķirtu 2:2. Sērijas piektā spēle jau pirmdien Ventspilī.

Sērijas dalībnieki sestdien iesoļoja jaunā teritorijā – LBL finālspēle pirmo reizi notika jūnijā. Tāds kalendāra plānojums kļuva iespējams jau pirms 12 mēnešiem – Latvijas Basketbola savienības valde 2017. gadā nolēma, ka 31. maijs vairāk nebūs play-off pēdējā iespējamā diena.

VEF starta piecinieku nemainīja, bet Ventspils parūpējās par izmaiņām. Roberts Štelmahers pagarināja sastāvu, otrā numura pozīcijā laukumā sūtot Rihardu Lomažu un trešajā Māri Gulbi, savukārt priekšējā līnijā Ronalda Zaķa vietā izvēlējās Juliusu Juciku.

Rīdzinieki spēli sāka drošāk, meta ar augstāku precizitāti un vairākas reizes panāca piecu punktu pārsvaru – 9:4, 12:7 un 16:11. Toni ar tālmetienu uzdeva Kristaps Janičenoks, ar piecu punktu sēriju izcēlās Kaspars Vecvagars, mazie spēlētāji agresīvi iebruka soda laukumā. Ventspils atbildēja ar lielisku aizsardzību groza tuvumā, nedodot pretiniekiem atkārtotas iespējas un piespieda kļūdīties vai sekmīgi gāja uz pārķeršanām. Viņu mazie spēlētāji radīja problēmas VEF aizsardzībai, piespiežot mājiniekiem pirmajiem sasniegt komandas piezīmju normu. Kurzemnieki pabeidza pirmo ceturtdaļu ar 10:2 izrāvienu un vadību 21:18.

Nākamās ceturtdaļas pirmās trīs minūtes atgādināja apgriezto spoguļattēlu. Ventspils basketbolisti trīs reizes panāca piecu punktu pārsvaru – 18:23, 20:25, 22:27. VEF atbildēja ar tālu Ates divpunktu metienu, Peresa ātro izrāvienu un Ates iespēli Arnoldam Helmanim. Aizsardzība bija agresīva – abas komandas nepilnās piecās minūtēs sasniedza piezīmju normu un spēlētāji arvien biežāk stājās uz soda metienu līnijas. Ciemiņu rindās ieskrējās Ronalds Zaķis. Viņš pirmais sasniedza 10 gūto punktu robežu, savukārt mājinieki ar augstu precizitāti meta no perimetra (Brauns) – 33:33.

Puslaika beigās sekoja pavērsiens, galvenokārt pateicoties Aigaram Šķēlem. Aizsargs iemeta tālmetienu, pēc tam aizsardzībā atbruņoja Braunu un aizskrēja ātrajā izrāvienā. Uzreiz pēc tam ventspilniekiem izdevās sekmīga ātrā pāreja, kuru pabeidza Ikovļevs – 33:42! Rīdziniekiem bija iespējas samazināt starpību, taču notika otrādi. Rihards Lomažs iemeta divus tālmetienus pēc kārtas, tai skaitā vienu ceturtdaļas pēdējā sekundē – 38:50.

Ventspilij puslaikā bija par septiņām uzbrukuma bumbām mazāk nekā divas dienas iepriekš (6-2), toties agresivitāte (1p 6/10 pret 16/18) un metienu precizitāte bija augstā līmenī. Viesi izdarīja par deviņiem metieniem no spēles mazāk, taču, neraugoties uz to, bumbu grozā dabūja biežāk (14/31 pret 15/22). Citā līmenī, salīdzinot ar ceturtdienu, bija Barnets un Ikovļevs.

Trešās ceturtdaļas sākumā tiesnešiem atkārtoti nācās ķerties pie video atkārtojuma noskatīšanās. Ja iepriekšējā desmitminūtē Arta Ates trīspunktnieks beigās tika ieskaitīts kā divpunktnieks, tad Aleksa Peresa situācija bija pretēja. Meksikas valstsvienības spēlētājs tomēr neuzkāpa uz līnijas un viņa komanda tika pie trīs punktiem – 45:51. Divdesmit piektās minūtes sākumā Peress perimetrā izcēlās vēlreiz un ventspilnieki pieprasīja minūtes pārtraukumu. Bruševica kļūda ciemiņiem izmaksāja dārgi. Ātra pāreja, Peresa piespēle Kārteram, tālmetiens – 55:55.

Ventspilnieki divreiz atguva vadību, taču priekšā nenoturējās ilgi. Divdesmit septītās minūtes izskaņā tiesneši Aigaram Šķēlem fiksēja piezīmi, pēc tam tehnisko piezīmi, bet Kristaps Janičenoks iemeta četrus no četriem sodiņiem – 61:58. Nākamajā uzbrukumā Peress realizēja trešo tālmetienu ceturtdaļā, bet tad sekoja tehniskā piezīme arī VEF un Ventspils īsā laikā tika pie pieciem punktiem. Nedaudz vēlāk Māra Gulbja tālmetiens panāca neizšķirtu – 66:66.

Emanuels Ubilla izšķirošās ceturtdaļas ievadā reabilitējās par iepriekš pāragri izmesto metienu, bet Juciks izcēlās ar 2+1 gājienu – 72:68. Piezīmju problēmās slīkstošais VEF – Gromovam, Vecvagaram, Čavaram un Kārteram bija pa četrām piezīmēm katram – atspēlējās. Peress, otrajā puslaikā vidēji gūstot punktu minūtē, kārtējo reizi atjaunoja līdzsvaru – 72:72. Ventspils kuģi turpināja stūrēt Juciks, bet Lomažs piecas minūtes pirms pamatlaika beigām atgādināja par sevi perimetrā – 79:72.

Pēc minūtes pārtraukuma tālmetienu apmaiņa turpinājās, ciemiņi drīz panāca arī plus desmit (86:76), taču VEF ātri atguvās. Peresa tālmetiens un divpunktnieks 114 sekundes pirms finālsvilpes situāciju no jauna padarīja slidenu, tomēr aukstasinīgāki izšķirošajos mirkļos bija ventspilnieki, tiekot pie uzvaras 89:83.

VEF Rīga – BK Ventspils 83:89 (18:21, 20:29, 28:16, 17:23)
VEF: Peress 24 (eff 25), Janičenoks 16, Brauns 8, Gromovs 7, Ate 6 (5ab), Kārters 6 (5ab), Bērziņš 5 (6ab), Vecvagars 5, Čavars 4, Helmanis 2; Misters, Zotovs
Ventspils: Lomažs 15, Šķēle 15 (6ab, 5rp), Juciks 14, Zaķis 11, Barnets 10, Ubilla 8 (7rp), Ikovļevs 6 (5ab), Bruševics 5, Gulbis 5

Komentāri (5)

• -10
    karlito 02.06.2018, 21:34:49

Malači,mums ar kedu prieks...sveiciens tiem baronveidīgiem,le zināt..ha,ha..

• -2
    Barons 03.06.2018, 08:30:03

To nav liel skād būt,ka šo spēl Vefiņ bij pazaudet.To Finālsērij ir būt noteikt līdz četer uzvar.Vel vis ir priekš,kā Peace Duke kung bij uzrakstit.

• -10
    keda 02.06.2018, 21:49:44

Hahaha, jā :) 3/4 jau likās, ka ir čau, tā nonīka, bet nu malači, ka beidzot saprata, ka tiešām jākapā :) Ikovļevs pleiofos patīkami pārsteidz.

• -3
    Peace Duke 03.06.2018, 02:29:24

Pēriens neizbēgams, vēl maksimums 3 spēles priekšā, ja vafeles nesagrauzīs lemberdzēnus jau pēc divām nākamajām :-)