Četras kārtas līdz Latvijas futbola čempionāta beigām piektajā vietā turnīra tabulā joprojām atrodas FK Ventspils futbolisti, kuriem līdz trijniekam joprojām ir tikai divi punkti.

Iepriekšējā kārtā ventspilnieki viesos mača beigās izlaida uzvaru pret Metta/LU un spēlēja neizšķirti 2:2, tā zaudējot svarīgus divus punktus un neizmantojot iespēju ielēkt pirmajā trijniekā. 23. kārtas mačā Ventspils savā laukumā uzņēma Riga FC un piedzīvoja pirmo zaudējumu pret šo komandu – 0:2. Ventspilnieki ļoti labi sāka maču, tika pie vairākiem izdevīgiem momentiem, taču realizēt tos nespēja un pirmā puslaika izskaņā vārtus ielaida paši. Otrā puslaika sākumā savus otros vārtus mačā guva Bogdans Vaščuks, bet mājinieki līdz pat mača beigām ceļu uz sāncenšu vārtiem tā arī neatrada.

Vēl šajā kārtā Spartaks savā laukumā ar 3:1 pieveica Mettu/LU, bet Liepāja/Mogo savu līdzjutēju priekšā ar 0:1 piekāpās Jelgavai. Līdz ar to Spartaks ar 37 punktiem (19 spēles) joprojām ir stabils līderis, bet uz otro vietu ar 33 punktiem (20) pakāpās Riga FC. Ar 30 punktiem (20) trešajā vietā ir liepājnieki, bet par vienu mazāk 18 spēlēs ir RFS rēķinā. Ventspils futbolisti izcīnījuši 28 punktus (20), tālāk ar 21 punktu (19) seko Jelgava, bet Metta/LU izcīnījusi 11 (20).

No atlikušajām četrām spēlēm trīs Ventspils aizvadīs viesos, jau šajā sestdienā spēlējot Jelgavā, pēc izlašu pauzes 22. oktobrī viesojoties Liepājā, bet nedēļu vēlāk viesos spēlējot ar RFS. Čempionātu 4. novembrī mūsējie noslēgs ar maču savā laukumā pret Spartaku, un nav izslēgts, ka no tā atkarīga būs ne tikai ventspilnieku vieta turnīra tabulā. Teorētiski Ventspils vēl saglabā izredzes uz medaļām, taču skaidrs, ka tās saķert pašu spēkiem būs grūti – jāuzvar pašiem un jācer uz pareiziem rezultātiem arī citos mačos.