Čempionu līgas izslēgšanas spēļu pirmās kārtas atbildes macā Itālijā BK "Ventspils" basketbolisti vēl pēdējās ceturtdaļas sākumā divu sēļu summā turējās visai drošos plusos, tomēr spēles izskaņu aizvadīja ļoti nepārliecinoši, zaudējot "Umana Reyer" 61:70, divu spēļu summā piekāpjoties ar -2 un izstājoties no turnīra. 

1.ceturtdaļa. BK Ventspils starta piecinieks: Dīns, Janičenoks, Kempbels, Žeļonis un Zaķis. Kad ceturtdaļa bija pusē, Kārlis Muižnieks pieprasīja minūtes pārtraukumu. Ne jau tāpēc, ka tobrīd mājinieki teju uz pusi bija sadeldējuši mīnusus (9:12), bet gan tamdēl, ka tobrīd pretinieks pie ventspilnieku groza bija izcīnījis jau trīs atlēkušās bumbas un savi četri punkti zaudēti atstājot zem sava groza brīvu pretspēlētāju. Pietiekams iemesls, lai veiktu nopietnas pārrunas… Vēl pēc trim minūtēm minūtes pārtraukums jau pretinieku nometnē un viņus tam piespiež Villijs Dīns – rezultāts tobrīd ir 15:14 ventspilnieku labā un Dīna rēķinā jau 11 punkti. Diemžēl, bet pirmā ceturtdaļa tika pabeigta mīnusos un nepatīkamos mīnusos – 17:23, kas divu spēļu summā atstāj nieka +1. Zaudētajam grozam (7:10, 6 uzbarukumā) klāt tika pievienotas 7 kļūdas un tieši kļūdas (Šķēlem 2) ļāva mājniekiem ceturtdaļu pabeigt ar četriem pēc kārtas gūtajiem punktiem.

2.ceturtdaļa. Ceturtdaļas ievads ir kā pirmās turpinājums. Joprojām pretiniekam tiek ļauts dzīvoties zem sava groza, arī kļūdas krājās viena pie otras. Par laimi mājinieki neprata to visu pārvērst punktos, taču turpinot šādā manierē, agri vai vēlu tam bija jānotiek un tas notika trešās minūtes vidū, kad Umana Reyer spēlē panāca +8 (25:17) un +1 divu spēļu summā. Tālāk gan Venēcijas komanda netika laista. Lai arī viņi joprojām krāja izcīnītās bumbas zem Ventspils groza (jau 11), nākamo četru minūšu laikā viņiem neizdodas gūt punktus, bet paši pretī noliekam septiņus – mačā -1, bet divu spēļu summā +6 (24:25). Puslaiks tiek pabeigts ar vēl smukāku rezultātu – Janičenoka pēdējo sekunžu caurgājienu un panākto neizšķirtu – 30:30.

Ja rezultāts ir tīkams, tad viens ieraksts tehniskajā protokolā liek viegli nopūsties un būt laimīgiem par neizšķirtu. Grozs zaudēts ar 15:24 un tieši pusi pretinieks izcīnījis uzbrukumā. Vēl viens ieraksts protokolā, kurš šoreiz palīdzējis ventspilniekiem – Umana Reyer pārāk uzkrītoši laimi meklēja uz trīspunktu metiena līnijas. 16 reizes pretinieks izpildīja tālmetienus un tikai trīs bija precīzi (pret 2/8). Otrajā puslaikā derētu piedomāt pie agresivitātes tieši pretinieku groza tuvumā. Ja pirmajā puslaikā netikām pat pie viena soda metiena, tad arī te var atrast kādu apslēpto rezervi otrajam puslaikam. Lai kāds izskatītos tehniskais protokols, pats galvenais tomēr ir rezultāts un tas pēc puslaika bija acij tīkams.

3.ceturtdaļa. Izņemot ceturtdaļas sākumu un pēdējo minūti, visu laiku nelielā vadībā atradās ventspilnieki. Vienubrīd pārsvars spēlē bija pat 5 punkti… Jau otrā puslaika sākumā parādījās pozītīvas tendences, kuras netika izmantotas pirmajā puslaikā. Proti, puslaiks iesākās ar Kempbela aktivitātēm zem pretinieku groza un ilgi nebija jāgaida arī līdz pirmajiem soda metieniem. Pie pirmajiem punktiem mačā tika arī Šķēle un Gulbis, bet mājinieki turpināja lādēt tālmetienus. Divi bija precīzi, taču kopējais procents bija katastrofāls (5 no 23)… Lai arī pēdējā minūtē mājinieki uz mirkli atgruva vadību, pēdējā ceturtdaļas tomēr tika sagaidīta ar 46:45 BK Ventspils labā.

4.ceturtdaļa. Kad pēdējā cēliena pirmajās 80 sekundēs Jakovičs un Janičenoks gūst četrus punktus pēc kārtas, kad Zaķim izdodas realizēt vienu soda metienu, rodas pirmā lielā ticība par šīs sērija pozitīvo gala iznākumu. Uz tablo ir 51:45, bet divu spēļu summā pārsvars pieaudzis teju divkārt (+13). Tiesa, vēl ir jāspēlē astoņas minūtes… Tūlīt pat seko brīdinājuma zvans. Paiet knapas 30 sekundes, kad tas pats brīdinājuma zvans tiek skandināts visaugstākajos toņos – šajā laika sprīdī zaudēti septiņi punkti pēc kārtas un ceturtdaļas ievada nojausmas par uzvarētāju varēj aizmirst… Te vēl Žeļonis nerealizē abus soda metienus, kuriem it kā vajadzēja atdzesēt iekarsušos venēciešus. Umana Reyer šo epizodi neizmanto sev par labu, toties Kempbels ar vienu soda metieni atgūst līdzsvaru (52:52).

Kad ceturtdaļas vidū mājinieki iemet vienu no retajiem tālmetieniem (52:55), ir skaidrs, ka pēdējās piecas minūtes ventspilniekiem būs grūtākās visā turnīrā. Kad trīs minūtes pirms mača beigām Umana Reyer spēlē panāk +6 (60:54, 62:56), ar laukumā esošo spriedzi var sākt ražot elektroenerģiju, bet 2:18 līdz mača beigām viss varēja sākties no jauna – 57:64, bet divu spēļu summā pa nullēm. Diemžēl, bet liktenīgo lomu nospēlēja jau vairākkārt pieminētā cīņa par atlēkušajām bumbām tieši zem sava groza. Tieši šādā veidā laukuma saimnieki panāca vadību divu spēļu summā un tas notika vien pusminūti pirms mača beigām…

Umana Reyer (Itālija) - BK Ventspils 70:61 (23:17, 7:13, 15:16, 25:15)
BK Ventspils: Dīns 18, Kempbels 15, Zaķis 9, Jakovičs 6, Gulbis 4, Janičenoks 4, Šķēle 3, Žeļonis 2
Lasi vēl

Komentāri (1)

 • -1
  es 23.02.2017, 23:03:08

  1. Paldies kluba vadībai par iespēju spēlēt FIBA Čempionu līgā! Turnīrs ir līmeni augstāks par FIBA Eiropas kausu. Arī bilance 8-8 ir ļoti pieklājīga (2014/15 sezonā ULEB Eiropas kausā bija 2-8).
  2. Lozējot grupas, BKV izlozes brīdī bija 6.grozā, bet realitātē - 5.vieta!
  3. Nevienā spēlē traumu dēļ nebija pieejams iespējami labākais sastāvs, taču tik un tā grupā bilance 7-7. Pat ja nebūtu traumu un sastāvs tiktu pastiprināts, diez vai būtu iespējams izcīnīt vairāk par 9 uzvarām.
  4. Lai arī ''-30'' mājās pret PAOK nebija smuki, augsti jāvērtē izcīnītās uzvaras pret ''Neptunas'' un ASVEL.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: