BK Ventspils ar zaudējumu Salonikos pabeigusi FIBA Čempionu līgas grupu turnīra pirmo riņķi. Jau nākamnedēļ sāksies otrais riņķis un BK Ventspils to iesāks ar izbraukuma maču pret EWE Baskets no Oldenburgas.

Pirmā ceturtdaļa. Ventspilnieki Salonikos ieradušies ar to pašu sastāvu, ar kuru pirms nedēļas tika pārspēta grupas līdere Klaipēdas Neptunas. Tas nozīmēja, ka maču pret PAOK nācās iztikt bez Janičenoka un Mbodža, kuri joprojām nav par visiem 100% gatavi doties laukumā. Līdz ar to starta piecinieks bija šāds: Dīns, Šķēle, Kempbels, Zeļonis un Zaķis.

Centra iemetienu vinnēja mājinieki un viņiem arī pirmā uzbrukuma tiesības, taču tas nebija sekmīgs. Toties kurzemnieku pirmais mēģinājums tikt pie punktiem bija sekmīgs – Zeļoņa reids līdz groza apakšai un lieta darīta. Par to, ka šī spēle nebūs ātra varēja nojaust jau ar pirmajām minūtēm. PAOK nebūt nav tā komanda, kurai patīk ātrumi, tā vairāk orientējas uz lēnu pārvietošanos pa laukumu, viņiem vairāk cieņā pozicionāls basketbols. Tā vien šķita, ka arī ventspilniekiem šāds spēles stils gāja pie sirds, vai arī prata sekmīgi tam pielāgoties. Pretējā gadījumā 3:33 minūtes pirms pirmās ceturtdaļas izskaņas mājinieki vainas savas spēles kvalitātes nemeklētu minūtes pārtraukumā. Tas bija brīdī, kad Šķēle realizēja tālmetienu panākot 17:10. Minūtes pārtraukums nav apstādinājis ieskrējušos kurzemniekus un pēc 40 sekundēm Kembpelam iespējams tikt pie trīspunktu gājiena (2+1). Tas arī tiek izdarīts un 20:10 ir ļoti acij tīkams… Līdz ceturtdaļas beigām šādu pārsvaru neizdevās saglabāt, taču arī +8 (24:16) ir gana labs rezultāts.

2.ceturtdaļa. Otrā ceturtdaļa sākas ļoti veiksmīgi. Nepilnas pusminūtes laikā izdodas gūt sešus punktus pēc kārtas (Lomažam pieci), bet savā grozā netiek ļauts iemest kaut vienu bumbu un jau +14 (30:16). Sliktā ziņa, ka pēc trim minūtēm ventspilniekiem jau piezīmju norma.  Kamēr krājās piezīmes, tikmēr PAOK paspēj atspēlēt deviņus punktus (30:25). Arī tas vēl nav viss. Tā vien šķiet, ka visi pilnie metieni bija ceturtdaļas sākumā, jo turpmāk uzbrukums bija pagalam bāls. Mājiniekiem beidzot iekrīt arī tālmetiens ar sodu un esam jau zaudētājos (30:31). Vairāk par septiņām minūtēm ventspilnieki nebija guvuši punktus līdz brīdim, kad Zaķim izdodas pārtraukt šo nepieklājīgi ilgo bezpunktu laika sprīdi (32:31). Daudzās piezīmes, mājinieku daudzie soda metieni, pašu neveiksmes uzbrukumā arī ir galvenais iemesls, kāpēc puslaika pārtraukumā jādodas ar nelieliem, taču mīnusiem – 36:39. PAOK puslaikā tikuši pie 19 soda metieniem (precīzi 14), kamēr BK Ventspils vien pie 10 (8).

3.ceturtdaļa. Arī otrā puslaika pirmās minūtes ir kā turpinājums otrajai ceturtdaļai. Pusotrā minūtē nopelnītas jau divas piezīmes, bet pašiem uzbrukumā pagalam nesokas ar metienu realizāciju. Pat neskatoties uz visām šīm ligām, pēc nospēlētām četrām minūtēm ir tikai -4 (40:44). Vēl pēc minūtes Zeļonim izdodas pielabot metienu un paliek vairs tikai -2 (42:44). Laukuma saimnieki laimi uzbrukumos meklē pie saviem garajiem spēlētājiem, ar kuru savaldīšanu mūsējiem ir zināmas problēmas. Par laimi, grieķu garie spēlētāji ir tikai augumā masīvi, bet ne izveicīgi punktu guvēji. Spēle ir acīmredzami izlīdzinājusies un Šķēlem un Ziediņam pa divi lāgi izdodas panākt izlīdzinājumu (44:44, 46:46). Kad ceturtdaļā atlikušas divas minūtes, pret Zeļoni tiek izdarīts pārkāpums un tā ir iespēja pēc ilgāka laika atgriezties vadībā. Tas arī tiek izdarīts, taču precīzs ir tikai viens metiens. Sīkums, bet patīkami (47:46). Prieki bija pavisam īsi, jo mājiniekiem izdodas atbildēt ar tālmetienu un atkal -2 (47:49). Arī šīe mīnusi tiek atspēlēti un atkal to izdara Zeļonis. Šoreiz viņam izdodas aizskriet ātrajā uzbrukumā (50:49) un tas arī bija pēdējais precīzais metiens šajā ceturtdaļā.

4.ceturtdaļa. Pēdējā cēliena ievads ir neveiksmīgs. Pirmajā minūtē jau divas piezīmes, bet otrajā mājiniekiem iekrīt viens no retajiem trejačiem un atkal ir -4 (40:54). Kad uzbrukumā kļūdās Dīns un PAOK aizskrien ātrajā panākot 50:56, Kārlim Muižniekam minūtes pārtraukumā ir jāievieš kārtība savas komandas spēlē. Nav nospēlētas pat divas minūtes, bet šis laika sprīdis ir zaudēts ar 0:7, kas ir pārāk liela izšķērdība… Arī pēc trim minūtēm punkti nav gūti, arī pēc četrām nē, bet PAOK pa šo laiku savu pārsvaru ir palielinājis +10 (60:50). Ceturtdaļā (spēlē?) atlikušas tieši sešas minūtes…

Tikai piektās minūtes izskaņā Lomažam izdodas izlauzties līdz grieķu grozam un gūt pirmos punktus ceturtdaļā. Tūlīt pat tiek paveikts labs darbs aizsardzībā, bet uzbrukumā Kuksiks gūst savus pirmos trīs punktus (55:60). Pēc pavisam neilga brīž trejaci iemet arī Šķēle un nu minūtes pārtraukums PAOK. Jāspēlē 4:29 minūtes un deficitā tikai -4 (58:62). Kad nospēlēta vēl viena minūte, tam pašam Šķēlem iekrīt vēl viens nedaudz dulls tālmetiens un paliek tikai -1 (61:62). PAOK atjauno +3 (61:64), bet Lomažs ar diviem soda metieniem divus punktus atgūst. Kad līdz pamatlaika beigām atlikušas 1:40 minūtes Dīnam izdodas ieskriet groza apakšā un gūt divus punktus ar sodu, rodas iespēja panākt izlīdzinājumu un tas arī tiek izdarīts (66:66). PAOK kļūdās izspēlējot bumbu no sānu līnijas un ventspilniekiem rodas iespēja izvirzīties vadībā, taču arī paši kļūdamies (Šķēle)… Sākoties pēdējai minūtei esam mazos mīnusos (66:67). Pirmajā uzbrukuma vilnī kļūdamies, taču lietas vajadzīgajā gultnē sakārto Dīns un viņam divi soda metieni. Abi ir precīzi un esam vadībā (68:67), bet jāspēlē 47 sekundes. PAOK ātri atgūst vadību (68:69) un to pašu izdara arī Kuksiks (70:69). Spēlēt atlicis vien 24 sekundes… 12 sekunžu laikā PAOK gūst savus divus punktus un tikpat laika glābiņam atlicis ventspilniekiem. Iniciatīvu uzņemas Dīns, kurš ar provokatīvu caurgājienu tiek pie diviem soda metieniem (atlikušas 5,1 sekundes). Diemžēl precīzs ir tikai viens, taču pagarinājumam ar to pietiek (71:71).

Pagarinājums. Pirmās minūtes laikā trīs reizes mainījās vadība, taču tad PAOK tika pie +3 un tikai palielināja savu pārsvaru. Diemžēl, bet pirmais riņķsi pabeigts ar zaudējumu pagarinājumā.

FIBA Čempionu līga

PAOK (Grieķija) - BK Ventspils 85:81 (16:24, 23:12, 10:14, 22:21, 14:10).

PAOK: Siberts 16, Braients 15, Krisikopulos 14 (10ab), Klentons 13 (13ab), Koniaris 8, Miljenovičs 8, Glindiakis 7, Cohlas 2, Teilors 2;

BK Ventspils: Zeļonis 20 (8ab), Dīns 18, Šķēle 13 (7ab), Lomažs 9, Kempbels 7, Kuksiks 5, Zaķis 4 (10ab), Ziediņš 4 (7ab), Ate 1.