Latvijas Jaunatnes basketbola līgas finālturnīrā U15 puišu grupā (2001.dzimšanas gads), kas risinājās Olimpiskajā centrā Ventspils, izšķirošajā cīņā par čempionu titulu Ventspils Spars (treneris Matīss Graudiņš) ar 88:66 pārspēja Rīga/DSN, šajās sacensībās triumfējot trešo reizi pēc kārtas.

Ventspilnieki, kas 2001. gadā dzimušo puišu mačos bija triumfējuši divus gadus pēc kārtas, bet vēl vienu reizi tikuši pie sudraba, finālturnīru savā laukumā aizvadīja ļoti pārliecinošu. Līdz finālam tika izcīnītas četras uzvaras, bet zelta mačā intriga netika pieļauta. Pēc līdzvērtīga mača sākuma pirmās ceturtdaļas otrajā pusē mājinieki veica pirmo nopietno izrāvienu, tiekot pie 11 punktu pārsvara (29:18). Nākamajās desmit minūtēs plusi tika vēl audzēti, bet puslaika pēdējā uzbrukumā Spars varēja tikt jau pie +30, taču metiens nebija sekmīgs - 57:29. Lai gan otrajā puslaikā viesi prata pietuvoties, panākt intrigu ventspilnieki viņiem neļāva, svinot uzvaru 88:66. 25 punkti un desmit atlēkušās bumbas Kristapa Ķilpa rēķinā, bet Kristers Blūmentāls izcēlās ar 22 punktiem.

Par bronzas medaļu ieguvējiem kļuva Valmiera/ORDO spēlētāji, kas ar 85:67 pārspēja BJBS Rīga. Ķilps tika atzīts par finālturnīra vērtīgāko spēlētāju, bet talantu pieciniekā iekļuva Roberts Bērziņš, Jurģis Dudeks (Rīga/DSN), Everts Ramza (BJBS “Rīga”), Kristofers Šepte (Ventspils “Spars”), Ojārs Bērziņš (Valmiera).

“Spars” komandā finālturnīrā spēlēja Kristaps Ķilps, Deniss Punkstiņš, Toms Stupele, Rūdis Zernevics (komandas kapteinis), Matīss Bertāns, Kristers Blūmentāls, Kristaps Čavars, Roberts Dzirnieks, Kristens Jaunsproģis, Rūdolfs Punkstiņš, Roberts Smildzējs, Kristofers Šepte, Mārtiņš Šmukts, Arvis Urbanovičs, Rūdolfs Veinbergs, Ričards Vitoļskis, pamatturnīrā vēl spēlēja Elvis Arhinovičs, Verners Krūmiņš, Ralfs Ernests Leimanis