"Barons"/LDz komanda Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā čempionāta spēlē svētdien izcīnīja pārsteidzošu uzvaru pār pašreizējo valsts vicečempioni "Ventspils" vienību.

Aizvadītajā mačā rīdzinieki savā laukumā bija pārāki ar 75:69 (25:13, 16:20, 18:23, 16:13).

Uzvarētājiem rezultatīvākais bija Kristaps Gludītis, kurš guva 20 punktus, bet pa 13 punktiem sameta Artūrs Ausējs, "slam-dunk" meistars Kristaps Dārgais un Karls Hips, kuram arī 12 atlēkušās bumbas.

Tikmēr viesiem ar 13 punktiem un deviņām bumbām zem groziem izcēlās Māris Gulbis, par punktu mazāk komandas jaunieguvumam Derikam Niksam, bet 11 punktus sameta Demjers Pitss.

Pirmo spēles ceturksni sekmīgāk aizvadīja mājinieki, divas minūtes pirms ceturtdaļas beigām panākot desmit punktu pārsvaru (19:9), bet spēles nogriezni noslēdzot ar 25:13. Otrajā desmitminūtē Kurzemes klubs uzsāka pakaļdzīšanos un divarpus minūtes pirms lielā pārtraukuma pietuvojās līdz piecu punktu atstatumam (27:32). Puslaika izskaņā gan labāki atkal bija rīdzinieki, kuri pārtraukumā devās ar astoņu punktu handikapu (41:33).

Trešās ceturtdaļas pirmajā pusē "Barons"/LDz spēja noturēt viesus vairāk nekā desmit punktu attālumā (55:42), taču tad kurzemnieki četru minūšu laikā guva 12 bezatbildes punktus, pietuvojoties līdz punkta deficītam (54:55). Ceturtās ceturtdaļas piektajā minūtē viesi panāca jau četru punktu pārsvaru (65:61), tomēr rīdzinieki atguvās un panāca 70:65. Nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika beigām "Ventspils" pietuvojās līdz rezultātam 69:70, bet punktus gūt vairs nespēja, tādējādi uzvaru svinēja "Barons"/LDz komanda.

"Barons"/LDz komanda pēdējās piecās LBL spēlēs guvusi četras uzvaras. Lai gan izslēgšanas spēļu zona ir sešu uzvaru attālumā, tomēr nākamās četras spēles rīdzinieki aizvadīs pret turnīra lejasgala komandām.