Latvijas-Igaunijas basketbola līgā svētdien, 6. decembrī, "Vega 1/Liepāja" izcīnīja piekto uzvaru pēc kārtas, viesos apspēlējot Tallinas Universitāti.

Pirmajās trīs līgas sezonās komandas tikās četras reizes, mājiniecēm vienmēr gūstot virsroku (bilance 2-2). Svētdien liepājnieces beidzot lauza šo tendenci, svinot pirmo panākumu Igaunijas galvaspilsētā.

Armanda Misus trenētajai komandai izdevās lielisks sākums. Liepājnieces 10 minūšu laikā sameta 31 punktu un ieguva 15 punktu pārsvaru – 16:31. Uzbrukumā lieliski spēlējot Kristīnei Silarājai, Ievai Vītolai un Sabīnei Lipei – trio puslaikā guva 40 punktus – Liepāja turpināja turēties pārliecinošā vadībā. Puslaikā 34:50.

Trešajā ceturtdaļā vairāk uzņēmās Tallinas Universitātes līderes. Kaja Koska iemeta trīs tālmetienus pēc kārtas, daudz punktu guva kapteine Mirjama Nikolaja. Īsi pirms pusstundas beigām starpība saruka līdz diviem punktiem (58:60), turklāt trīs no liepājnieču starta piecnieka spēlētājām iekūlās piezīmju problēmās. Ceturtdaļas izskaņā Silarāja un Vītola pārķēra bumbas, piespiežot pretinieces divreiz pārkāpt noteikumus – 58:62.

Izšķirošās ceturtdaļas sākumā Ilze Jākobsone un Ieva Vītola realizēja svarīgus tālmetienus, atjaunojot divciparu pārsvaru – 58:68. Pārējo paveica Liepājas aizsardzība, desmit minūšu laikā atļaujot mājiniecēm gūt tikai desmit punktus. Pēc Silarājās ceturtā iemestā tālmetiena (64:75) pretiniecēm vairāk īsti nebija iespēju atspēlēties un “Vega 1/Liepāja” izcīnīja nozīmīgu uzvaru.

Vega 1/Liepāja: Silarāja 26 (2p 3/11, 3p 4/5, 1p 8/9; 10ab, 6rp, 6ip)