Francijas pilsētā Nicā noslēgušās trešās Eiropas Meistaru spēles, kuras norisinājās 27 sporta veidos un tajās piedalījās 6000 dalībnieki no visas Eiropas. Latvijas sportisti kopumā startēja 10 sporta veidos un izcīnīja medaļas vieglatlētikā, peldēšanā, volejbolā, basketbolā, galda tenisā.

No Ventspils veterānu kluba sacensībās piedalījās četri vieglatlēti, kuri Nicā izcīnīja 12 medaļas.

1. Dainis Kūla V-55 sudrabs šķēpa mešanā - 54,90m.

2. Valdis Cela V-65 zelts kārtslēkšanā - 3,20m.

sudrabs augstlēkšanā - 1,50m.

bronza 100m barjeras - 20,95 sek.

bronza trīssoļlēkšanā - 9,54m.

bronza tāllēkšanā - 4,40m.

3. Ligita Ziemane S-45 zelts šķēpmešanā - 34,22m.

sudrabs augstlēkšanā - 1,30m.

bronza trīssoļlēkšanā - 8,93m.

4. Dace Brakanska S-60 sudrabs augstlēkšanā - 1,15m.

sudrabs trīssoļlēkšanā - 7,45m.

sudrabs šķēpmešanā - 16,13m

Latvijas izlasē startēja 15 vieglatlēti, kuri izcīnīja 12 zelta, 13 sudraba un 8 bronzas medaļas.

FOTO no sacensībām!

Sacensības tika aizvadītas Franču Rivjērā, kura pazīstama kā saulainākā vieta pie Vidusjūras, bet šoreiz daba sagādāja nepatīkamus pārsteigumus. Sportisti, kuri ielidoja 3.oktobra vakarā tika mērcēti spēcīgā lietū un vētras dēļ lidosta vēlāk tika slēgta.

Vietējie šo vētru ziņās nodēvēja par pasaules galu, jo bojā gāja 20 cilvēki. Krusa, lietus, zibens, virpuļviesulis - tas viss brāzās pāri no Kannām līdz Nicai trīs stundas. No kalniem plūstošais ūdens pārvērta ielas mutuļojošās upēs un aizrāva līdzi mašīnas, cilvēkus, mūra sētas un appludināja mājas, viesnīcas, kempingus, garāžas un tuneļus.

Sportistiem, kuri dzīvoja Golf-Juan pilsētiņā nebija iespējams divas dienas nokļūt ar autobusu uz startiem, vilcieni nekursēja trīs dienas. Ventspilnieki sveiki un veseli ir atgriezušies mājās, bet piedzīvotais vēl ilgi paliks atmiņā un fotogrāfijās.