11. martā, plkst. 18:15 pirms Baltijas Basketbola līgas pusfināla spēles starp BK Ventspils un Tartu Rock (Igaunija), Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs A.Lembergs par panākumiem Latvijas III Ziemas Olimpiādē sveiks šorttrekistus un kērlingistus.

Ventspils komanda Latvijas III Ziemas Olimpiādē kopumā izcīnīja 17 medaļas ( 4 zelta, 6 sudraba un 7 bronzas medaļas).

Šorttreka sacensībās, kas notika Olimpiskā centra „Ventspils” ledus hallē ventspilnieki trenera Māra Birzuļa vadībā izcīnīja:

Roberts Jānis Zvejnieks 3 medaļas (zelts 1500m, 500m un 1000m);

Marta Paškevica 3  medaļas (sudrabs 1500m, 500m un 1000m);

Jēkabs Saulītis 3 medaļas (sudrabs 500m un 1000m,  bronza 1500m );

Kārlis Krūzbergs 3 medaļas (sudrabs 1500m, bronza 500m un 1000m);

Marta Līna  Haino 1 medaļa (zelts 1000m);

Ieva Haino 1 medaļa (bronza 1000m un 500m);

Anna Zelenkēviča 1 medaļa (bronza 1500m).

Kērlinga sacensībās, kas notika Tukuma ledus hallē 3. vietu izcīnīja ventspilnieces 9 komandu konkurencē. Komandas sastāvā spēlēja Gunta Millere, Santa Blumberga, Agita Puriņa, Rita Ozoliņa, Aija Rudzīte un komandas trenere Inga Apmane.

Pašvaldību neoficiālajā kopvērtējumā 1.vietu ieguva Siguldas novads izcīnot 18 ziemas Olimpiādes medaļas (6 zelta, 8 sudraba un 4 bronzas). Otrajā vietā medaļu kopvērtējumā ierindojās Rīgas pilsēta ar 15 medaļām (6 zelta, 4 sudraba un 5 bronzas), bet trešajā vietā Ventspils pilsēta ar izcīnītām 17 medaļām (4 zelta, 6 sudraba un 7 bronzas). Kopumā startam Latvijas III Ziemas Olimpiādē bija pieteikušies 556 ziemas sporta veidu pārstāvji no 39 Latvijas novadiem un pilsētām.

Ventspils pilsētas pašvaldības atbalsts sporta veidu darbībai un attīstībai šogad Ventspils pilsētas sporta skolas „Spars” šorttreka nodaļai nodrošināts EUR 80 000, bet Ventspils Kērlinga klubam EUR 3 800, kas sekmēja lieliskos sasniegumus Latvijas III Ziemas Olimpiādē.