Jauno ULEB Eiropas kausa sezonu F grupā, pēc sešu gadu pārtraukuma, uzsākuši "Ventspils" basketbolisti, kuri atjaunotajā Ventspils Olimpiskā centra hallē uzņēma Melnkalnes čempionus "Buducnost". Lielāko daļu spēles atrodoties vadībā, ventspilnieki svinēja uzvaru ar 82:75.

Apskati foto!

Spēles ieskaņā pirmos divus punktus guva "Buducnost", taču turpmākajā laikā "Ventspils" palēnām pārņēma vadību. Spēles piektajā minūtē skaistu alley-oop pēc Maira Četmena piespēles realizēja Harvijs Grants, panākot 14:11. Ar to gan laukuma saimnieku dominance nebeidzās un pēc vēl neilga laika jau 23:15. Noslēdzoties pirmajai ceturtdaļai viesi no Melnkalnes mazliet pievilka un noslēdza to ar 21:24 iedzinēju lomā.

Ventspilnieki lieliski uzsāka otro spēles ceturksni. Piecas minūtes līdz puslaika beigām, atrodoties vadībā ar 34:32, laukuma saimnieki veica iespaidīgu 13:0 izrāvienu, iekrājot vērā ņemamu pārsvaru - 47:32. Divus punktus viesi vēl atguva, taču līdz ar puslaika beigu signālu bumbu grozā no centra līnijas raidīja Dāvis Lejasmeiers. Puslaikam beidzoties "Ventspils" vadībā ar 50:34.

Pēc atpūtas Roberta Štelmahera vadītie vīri pretiniekiem neatdeva nevienu laukuma centimetru, saglabājot ievērojamu punktu starpību. Iesākumā +17 (57:40), pēc Troja Bārnīsa pārtvertās bumbas, ātrajā uzbrukumā panāca Akselis Vairogs, bet vēl mirkli vēlāk jau pieminētais Barnīss ieguva 20 punktu handikapu - 68:48. Ceturtdaļu ar diviem soda metieniem noslēdza "Buducnost", taču joprojām atradās iedzinējos ar 18 punktiem - 52:70.

Pavisam pretēju spēli, iepriekšējām divām ceturtdaļām, izšķirošajās desmit minūtēs aizvadīja viesi. Piecās minūtēs veicot 14:2 izrāvienu, "Buducnost" pietuvojās bīstami tuvu 66:72. Nepilnas trīs minūtes līdz pamatlaika beigām Vladimirs Dasičs nopelnīja savu piekto piezīmi, kas gan neapturēja Hārviju Grantu realizēt divu punktu metienu ar sodu, iekrājot nedaudz drošāku vadību 79:70. Viesi vēl reizi pietuvojās līdz 74:79, tomēr spraigā mača izskaņā, savu līdzjutēju pavadīti, ventspilnieki spēja saglabāt sev labvēlīgu rezultātu. Atskanot spēles beigu signālam rezultāts uz tablo 82:75 par labu "Ventspils" basketbolistiem.

Ar teicamu spēli uzbrukumā izcēlās "Ventspils" viesspēlētājs Mairs Četmens, kura kontā 19 punkti, savukārt pa 12 punktiem pārējiem Ventspils leģionāriem Hārvijam Grantam un Trojam Bārnīsam. 18 punktu guvums "Buducnost" rindās J.R. Reinoldsam, bet 13 pievienoja Darko Planiničs.