Deviņkārtējie Latvijas čempioni BK "Ventspils", leģendārā lietuviešu trenera Vlada Garasta kausa izcīņā, otrdien, pirmajā spēlē tikai pagarinājumā atzina Lietuvas vicečempionu Klaipēdas "Neptūnas" pārākumu – 98:101.

Pēc nospēlētas pusstundas Roberta Štelmahera vīri izvirzījās vadībā ar astoņu punktu pārsvaru – 63:55. Noslēdzošajās desmit minūtēs lietuvieši sasparojās, sameta 31 punktu un pamatlaiks noslēdzās neizšķirti – 86:86. Pagarinājumā Kaža Maksvīša trenētā komanda turpināja ceturtajā ceturtdaļā uzņemto tempu uzbrukumā, beigās pārsniedzot simts gūto punktu robežu.

Ventspils sastāvā lielisku spēli aizvadīja amerikāņu leģionārs Mairs Četmens, “Švyturis” arēnas grozos salādējot 28 punktus. Tieši viņa tālmetiens pamatlaika izskaņā no savas laukuma puses ļāva turpināt cīņu papildlaikā.

Grants nopelnīja “double-double”, 20 punktiem pievienojot 10 atlēkušās bumbas. Dāvis Lejasmeijers atzīmējās ar 14 punktiem, savukārt Ventspils jaunpienācējs Trojs Bārnīss sameta 10 punktus. Artis Ate pievienoja septiņus punktus un astoņas atlēkušās bumbas, Mārtiņš Meiers - septiņus punktus.