Pirmo reizi sacensību vēsturē, dēļ valstī valdošās krīzes, Latvijas atklātā čempionāta posms risinājās Lietuvā.

Latvijas čempionāta pirmais posms tika apvienots ar Lietuvas čempionātu un kluba Kristalas 25 gadu jubilejas turnīru. Sacensību norises vieta nebija izvēlēta no veiksmīgākajām. Parasti abām komandām tiek nodrošināti vienādi cīņās apstākļi, lai būtu godīga cīņa. Šoreiz vienai no vienībām bija lielākas priekšrocības, jo otra vienība atradās nelielā uzkalniņā. Tādejādi radot konkurentiem lielākas iespējas gūt uzvaru. Sacensību laikā sportistus nereti pārsteidza lietus gāzes, kas mitrajā cīņas laukumā, lika spēkoties ar vēl lielākiem spēkiem.

Priekšsacīkstēs mači lielākoties beidzās neizšķirti 1:1, jo katra komanda uzvarēja labākajā laukuma pusē. Svara kategorijā līdz 680 kilogramiem piedalījās septiņas komandas, kas bija Lietuvas čempionāta posms. Finālā mūsu Velkoņa virves vilcēji pārspēja sīvākos konkurentus Ozolu sportistus. Priekšsacīkstēs ar Ozoliem cīņa noslēdzās neizšķirti.

Nozīmīgas izmaiņas virves vilkšanā ir veikusi Starptautiskā federācija virves vilkšanā. Tiek apvienotas 680 un 720 kilogramu svaru kategorijas, izveidojot vienu 700 kilogramu kategoriju. Vairākās sacensībās vēl tiek startēts pēc vecajām kategorijām. Bet oficiāli jau no šī gada Eiropas un Pasaules čempionāti tiks aizvadīti pēc jaunajiem noteikumiem.

Svara kategorijā līdz 700 kilogramiem, kas bija Latvijas čempionāta pirmais posms, Velkoņa sportistiem izdevās iekļūt finālā. Par posma uzvarētājiem kļūst tā komanda, kura spēj uzvarēt divās cīņās. Pirmajā mačā, pēc aptuveni trīs minūšu ilgas cīņas, labākie bija Ozolu vilcēji. Mūsējiem nācās vilkt no neērtās puses.

Otrajā cīņā komandas bija mainītās lomās un mūsējie varēja vilkt no vieglākās puses. Vilkšana ilga tikai 20 sekundes, tādejādi Velkoņa sportisti izlīdzināja arī rezultātu finālcīņā 1:1. Trešā izšķirošā laukuma puses tika noteiktas izlozes kārtībā, diemžēl šoreiz mūsējiem atkal nācās vilkt no uzkalniņa. Sīvā un ilgā vilkšanā mūsējiem nācās atzīt Ozolu pārsvaru, tādējādi piekāpjoties ar 1:2 un gala rezultātā iegūstot sudraba godalgas.

Dienas laikā Ventspils virves vilcējiem nācās aizvadīt 39 cīņas. Sportisti sacensības uzsāka plkst. 11.30, bet noslēdza tikai 19.30. Lai startētu šādā režīmā ir nepieciešama teicama fiziskā sagatavotība un milzīga izturība. Pēc tik grūtām sacensībām var novērtēt ziemā ieguldīto darbu, tā Velkoņa vadītājs Ainars Zablovskis.

Tāpat Ainars atzina, ka komandai nepaveicās ar izlozi, kas bijis iemesls zaudējumā cīņā ar Ozoliem. Krīze ir skārusi arī virves vilkšanas sportu, tāpēc tiek meklēti labākie varianti un vairāki risinājumi, lai aizvadītu sacensības. Ar Ozoliem, dienas laikā, spēkiem mēroties nācās 11 reizes un sešās no tām labākie bija Velkoņa sportisti. Nākošās sacensības mūsu sportistiem 4. jūnijā, kad Velkoņa vilcēji piedalīsies starptautiskās sacensībās Šveicē.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: