Rīgā aizvadīts dalībnieku sastāva ziņā līdz šim spēcīgākais turnīrs ātrajā šahā Latvijā Latvijas Dzelzceļa kauss, kurā piedalījās arī ventspilnieks Jānis Isakovs.

Spēcīgākajā grupā starp 67 dalībniekiem bija 33 lielmeistari no dažādām pasaules valstīm. Turnīra organizators Latvijas lielmeistars Aleksejs Širovs uzsver, ka šogad pasaulē vēl nebija bijuši tik spēcīgi turnīri ātrajā šahā. B jeb otrajā spēcīgākajā grupā startēja arī ventspilnieks Jānis Isakovs, kurš bija ļoti tuvu tam, lai iekļūtu pirmajā trijniekā. Ventspilnieks 12 kārtās piedzīvoja tikai vienu zaudējumu, izcīnīja 8,5 punktus un dalīja trešo vietu, taču papildrādītāji labāki izrādījās Rīgas meistarkandidātam Jānim Visockim. Ventspilnieks finišēja ceturtajā vietā.

Līdzīga ķibele Isakovam gadījās Liepājas atklātajā čempionātā, kurā piedalījās 28 dalībnieki, izspēlējot septiņas kārtas. Ventspils šahists izcīnīja piecus punktus, atkal dalot trešo vietu, taču šoreiz papildrādītāji nometa uz piekto vietu.