Aldaris Latvijas Basketbola līgas 23. sezonu ar iespaidīgu uzvaru sākuši BK "Ventspils" basketbolisti, kas viesos neatstāja nekādas cerības "Turības" basketbolistiem, svinot uzvar 96:57.

Viesi ar izlūkošanu aizrauties negrasījās, sākot ar sešiem punktiem pēc kārtas, bet ceturtdaļas vidū pēc saspēles vadītāja Lorenco Viljamsa viena soda metiena panākot jau 22:4. Līdz pirmajai atpūtai ventspilnieku pārsvars sasniedza jau 20 punktus (27:7), kas otrajā ceturtdaļā spēlē jau ļāva iesaistīt tālākās rezerves. Vispirms ar tālmetienu debitēja Edgars Štelmahers, bet ceturtdaļas vidū savu ierašanos laukumā ar to pašu atzīmēja Toms Leimanis, sāncenšus iedzenot 25 punktu mīnusos - 39:14. Šādu vadību BK "Ventspils" saglabāja arī līdz puslaika beigām, uzvarot to 49:24.

Ventspilnieki pirmajās 20 minūtēs bija pārāki visos rādītājos, vairāk izdarot arī kļūdu, kas gan neliedza turēties pārliecinošā vadībā. Turklāt jau pirmajā puslaikā pie punktiem bija tikuši 11 no no kurzemnieku duča, kamēr sāncenšiem vairāk par vienu metien bija realizējuši vien divi spēlētāji.

Trešo ceturtdaļu rezultatīvi aizvadīja abas komandas, taču viesi attālinājās vēl vairāk, nu jau panākot 79:42. Pēdējās desmit minūtes, protams, bija tikai formalitātes - ventspilnieki sāncenšus tuvāk nelaida, bet arī studenti spēlēt nepārtrauca, cenšoties mač noslēgt ar kaut cik pieklājīgu rezultātu. Īsti nesanāca. Mačam punktu ar precīzu pustālo pielika Leimanis, ventspilnieku pārsvaru palielinot gandrīz līdz 40 punktiem - 96:57.

Turība - Ventspils 57:96 (7:27, 17:22, 18:30, 15:17)
Ventspils: Viljams 16, Valters 12, Vairogs 11, Zaķis 10, Feibers 8, Štelmahers 8, Timma 7 (10ab), Leimanis 7, Butjankovs 5, Gulbis 4, Lejasmeiers 4, Gražulis 4