Latvijas trešais spēcīgākais futbola klubs "Ventspils" UEFA Eiropas līgas otrās kvalifikācijas kārtas pirmajā spēlē ceturtdien savā laukumā ar 1:0 (1:0) uzvarēja Luksemburgas trešo spēcīgāko komandu "Jeunesse Esch".

Apskati foto!

Rezultātu mača desmitajā minūtē atklāja viesu komandas aizsargs Ēriks Hofmans, kurš kuriozā veidā raidīja bumbu savas komandas vārtos.

Pirmajā puslaikā laukuma saimniekiem piederēja ievērojams teritoriālais pārsvars, tomēr netika izmantotas vairākas labas iespējas gūt vēl vismaz vienus vārtus. Īpaši laba iespēja izcelties pirmā puslaika pēdējā minūtē bija Jurijam Žigajevam un Daniilam Turkovam - pirmā sitienu atsita vārtsargs, bet otrā raidījumu no vārtu līnijas izsita pretinieku aizsargs.

Arī otrajā puslaikā pārsvars piederēja ventspilniekiem, kamēr komandas vārtsargam Maksimam Uvarenko tikai divas reizes nācās nopietni iesaisties spēlē. Labākās vārtu gūšanas iespējas neizmantoja krievu leģionārs Eduards Suhanovs, kura sitiens pēc sekmīga izgājiena lidoja vārtiem pāri, un Turkovs, kuram bija iespēja triekt bumbu vārtos no ļoti tuvas distances, tomēr pretinieki briesmas pēdējā mirklī likvidēja.

"Ventspils" pirmajā kārtā tika galā ar Velsas vicečempioniem "Airbus UK", divu maču summā spēlējot neizšķirti 1:1 un iekļūstot nākamajā kārtā, pateicoties vairāk izbraukumā gūtajiem vārtiem. Savukārt "Jeunesse Esch" divu spēļu summā ar 3:2 negaidīti uzvarēja Somijas pagājušās sezonas trešo labāko vienību Turku TPS.

Savukārt Latvijas vicečempioni un šā brīža virslīgas kopvērtējuma līderi "Skonto" UEFA Eiropas līgas otrās kvalifikācijas kārtas pirmajā spēlē šodien uzņems Čehijas trešo spēcīgāko komandu Liberecas "Slovan".

Pirmajā atlases kārtā "Skonto" divu spēļu sumā cīnījās neizšķirti 1:1 ar Moldovas trešo spēcīgāko komandu "Tiraspol", bet bija pārāka 11 metru sitienu sērijā. Jāizceļ, ka "Skonto" komanda Eirokausu sacensībās kaut vienu kārtu nebija spējusi pārvarēt piecas reizes pēc kārtas. Savukārt "Slovan" turnīrā iesaistās no otrās kvalifikācijas kārtas.

Atbildes spēles tiks aizvadītas 25.jūlijā, bet trešajā kārtā iekļūs uzvarētāji divu spēļu summā.

Trešās kvalifikācijas kārtas iespējamos pretiniekus Latvijas klubi uzzinās piektdien, kad notiks izloze.

UEFA Eiropas līgas pamatturnīram automātiski kvalificējušās vien septiņas komandas, bet visas pārējās tiks noskaidrotas četrās kvalifikācijas kārtās.

Sacensību fināls 2014. gada 14. maijā notiks Turīnā.