Pēdējā Latvijas jaunatnes vasaras Olimpiādes sacensību dienā krietni medaļu klāstu papildināja Ventspils pilsētas komanda, noslēdzot mačus kopvērtējuma piektajā vietā.

Lielāko medaļu daudzumu Ventspils komandai izdevies izcīnīt sporta vingrošanā, kopumā divpadsmit – septiņas zelta, četras sudraba un vienu bronzas medaļu. Rihards Trams apļos, daudzcīņā, līdztekās un zirgā izcīnīja zelta medaļas un vienu sudraba medaļu atbalsta lēcienā. Sabīne Goša daudzcīņā un līdztekās izcīnīja zeltu, līdzsvara baļķī sudraba un brīvajās kustībās bronzu. Sabīne Kornijanova atbalsta lēcienos saņēma zelta medaļu, Aleksandra Korčeko līdztekās un Mārcis Zēniņš stienī – katrs pa sudraba medaļai.

Svarcelšanā ventspilnieki izcīnīja sešas medaļas – trīs zelta, vienu sudraba un divas bronzas medaļas. Zelta medaļas izcīnīja Rebeka Koha (līdz 62 kg), Dairis Tropiņš (līdz 56kg) un Ritvars Suharevs (līdz 62kg). Vienu sudraba medaļu izcīnīja Artjoms Zvaričs (līdz 77kg) un vienu bronzas medaļu Toms Upenieks (līdz 56kg).

Vieglatlētiem Olimpiādē izdevies izcīnīt trīs medaļas – divas zelta un vienu bronzas. Zelta medaļu kārts lēkšanā izcīnīja Ingars Vitka, savukārt lodes grūšanā – Edgars Berķis. Elīza Šubrovska lodes grūšanā izcīnīja bronzas medaļu.

Basketbolisti Olimpiādi noslēdza ar sudraba medaļu, bet meitenēm izdevās izcīnīt bronzas medaļu.

Loka šaušanā Artjoms Sidleckis izcīnīja sudrabu, savukārt Edvīns Indriksons – bronzu. Arī Taekvondo sportisti saņēma divas medaļas – sudrabu Vitālijs Dragunas, bet bronzu Grigorijs Grigorjevs.

Pa vienai medaļai Ventspils komandai ir Jātnieku sportā, peldēšanā, džudo, burāšanā, kā arī smaiļošanā un kanoe. Kate Prizeva konkurā, Gints Būmeisters džudo (līdz 81kg) izcīnīja zelta medaļu, Agija Elerte burāšanā Optimist klasē izcīnīja sudraba medaļu, bet bronzu – Adele Jačinska peldēšanā 200m braslā un Toms Kozlovskis kanoe airēšanā 1000m.

Ventspils novada jaunie sportisti Olimpiādē nopelnīja četras godalgas - pa vienam zeltam un sudrabam, divas bronzas. Zelta medaļas novadam sarūpēja burātāja Veronika Čače, kas bija labākā Optimist klasē, bet pārējās medaļās nopelnīja vieglatlēti. Kārtslēkšanā jaunietēm otro rezultātu uzrādīja Olga Jučinska, bet bronzas medaļas sarūpēja Edijs Teiermanis 2000 metru kavēkļu skrējienā un Roberts Veselis kārtslēkšanā.

Ventspils pilsētas komanda trīs Olimpiādes dienās nopelnīja 14 zelta, deviņas sutdraba un tik pat bronzas medaļas. Pašvaldību kopvērtējumā vērā tiek ņemtas tikai pirmās vietas, un šajā rādītājā mūsu jaunie sportisti ir piektie.