Pēc gandrīz mēnesi ilga pārtraukuma spēli savu skatītāju klātbūtnē aizvadījuši BK „Ventspils”, kas  Baltijas Basketbola līgas (BBL) spēlē tikās ar igauņu „Rapla” vienību un svinēja panākumu 76:57.

Pirmajā abu komandu savstarpējā mačā Raplā ventspilnieki svinēja graujošu uzvaru 93:54 un arī šovakar spēli uzsāka favorītu statusā, ko apliecināja arī visa mača garumā.

Pirmos punktus mačā guva viesi, izvirzoties vadībā ar 5:0, taču jau pēc diviem Donalda Simsa precīziem metieniem tablo vēstīja līdzsvaru – 5:5. Ja pirmajā mača ceturtdaļā viesi vēl turēja līdzi (17:16), tad otrajās desmit spēles minūtēs kurzemnieki pakāpeniski pārsvaru palielināja un uzvarot ceturtdaļu ar 22:14, pārtraukumā varēja doties labā noskaņojumā – 39:30.

Mājinieki pirmajā spēles pusē bija veiksmīgāki gan cīņā zem groziem, gan metienos no spēles, bet pārsvaru vēl vairāk palielināt liedza deviņas pieļautās kļūdas.

Trešās ceturtdaļas vidū ventspilnieki atjaunoja 14 punktu pārsvaru un sasniedza 50 punktu robežu – 50:36. Ar aktīvu aizsardzību un kopīgām pūlēm laukuma saimnieki līdz ceturtdaļas beigām panāca jau 27 punktu pārsvaru (65:38) un atlikušajās spēles desmit minūtēs Roberts Štelmahers deva iespēju uzspēlēt arī tālākajiem komandas rezervistiem.

Lai gan viesi nedaudz pietuvojās, kopumā spēles gaita nemainījās un „Ventspils” svinēja pārliecinošu uzvaru – 76:57. Šis bija jau astotais komandas panākums astoņās BBL spēlēs un kurzemnieki joprojām saglabā līderpozīcijas A grupas turnīra tabulā.

Uzvarētāju rindās pa 13 punktiem katrs guva Artūrs Bērziņš un Folarins Kembels, bet 12 pievienoja Mārtiņš Meiers.

Ventspils - Rapla 76:57 (17:16, 22:14, 26:8, 11:19)
Ventspils: Kembels 13, Bērziņš 13, Meiers 12, Zaķis 10, Simss 9, Valters 7, Lejasmeiers 5, Jonāts 4, Leimanis 2, Pinete 1