Ventspils pilsētas svētkos jaunajā sporta loka šaušanas laukumā Kuldīgas ielā risinājās starptautiskas sacensības loka “Ventspils kauss”, kurās piedalījās Kopā 49 šāvēji no Latvijas un Lietuvas.

Šāda līmeņa starptautiskās sacensības jaunajā laukumā sporta klubs “Odisejs” organizēja pirmo reizi.

Sacensību pirmo dienu sportisti sāka ar kvalifikāciju pēc WA noteikumiem, pēc kuras rezultātiem tika sarindoti turnīrcīņām. Ar 663 punktiem labākais kvalifikācijā bija ventspilnieks Pāvels Šatrava, tomēr turnīrcīņās pie zelta medaļas ventspilniekiem gan neizdevās tikt. Toties par sudraba medaļas ieguvēju kompaktloka klasē 50m distancē kļuva Maksims Čerkasovs, bet Pāvels Šatrava ierindojas ceturtajā vietā. Sergejs Meļeskevics septītajā vietā un Ronalds Mauriņš devītajā vietā.

Šādā līmenī sacensībās debitēja Jevgeņijs Pankratovs (8.v.) un Oļegs Žakovs (10.v.).Olimpiskā loka klasē 30m distancē sieviešu konkurencē otrā vieta Annai Čupahinai, trešā vieta Lāsmai Žakovaim bet ceturtajā ierindojās Anastasija Avsjuka. Vīriešu konkurencē vienpadsmitgadīgais Marks Aleksejevs tika pie bronzas medaļas.

Otrajā sacensību dienā labvēlīgie laika apstākļi ļāva sportistiem šaut pa dzīvnieku mērķiem dažādās distancēs. Sudraba medaļu ieguva Sergejs Meļeškevičs, bet bronzas – Maksims Čerkasovs. Bērnu konkurencē 10.-14.g. vecuma grupā par zelta medaļas ieguvēju kļuva Marks Aleksejevs. Pie zelta godalgām 7.-10.g. vecuma grupā tika Jelizaveta un Kuzma Stadiki.