Bērnu fonda Ventspils nodaļas organizētās nometnes dalībniekiem prieks šodien mijas ar skumjām par šķiršanos.

Desmit dienas bērni ar īpašām vajadzībām katru dienu piedalījās radošās nodarbībās, apmeklēja pili, Piejūras brīvdabas muzeju, digitālo centru, akvaparku, Piedzīvojumu parku utt., devās izjādes ar zirgiem, brauca ar motocikliem, peldējās SPA Hotel Usma. «Visur, kur gājām, mūs uzņēma ļoti labi un ļāva bez maksas izmēģināt dažādas aktivitātes.

Šoreiz nometnes dalībnieki bija ļoti smagi bērni ar garīgās attīstības traucējumiem, kam ļoti svarīgi iegūt jaunas emocijas, savukārt viņu vecākiem – kaut dažas stundas veltīt laiku sev,» saka Bērnu fonda Ventspils nodaļas vadītāja Ieva Sāmīte-Cērpa.

Viņas rīkoto un pašvaldības finansiāli atbalstīto nometni šovasar apmeklēja 22 ventspilnieki, kurus pieskatīja sešas brīvprātīgās jaunietes un trīs audzinātājas. No rītiem visi tikās luterāņu draudzes telpās, pēc tam devās nelielos ceļojumos. Ja pērn, kad pirmo reizi notika dienas nometne (pirms tam bērni ārpus mājām pavadīja arī naktis), sastaptie cilvēki pret bērniem ar īpašām vajadzībām izturējušies piesardzīgi, tad šogad attieksme bijusi daudz pretimnākošāka.

«Mēs baidāmies no tā, ko nesaprotam, un tas ir normāli, bet jāaptver, ka arī īpašie bērniņi vēlas priecāties un izprast pasauli. Tikai no malas izskatās, ka daudzi no viņiem neko nesaprot, patiesībā viņi perfekti nolasa citu cilvēku emocijas,» atzīst Ieva. Viņai ir prieks par atsaucīgajām jaunietēm, kas bez atlīdzības iesaistījās komandā.

«Nevaru iedomāties, ka šīs desmit dienas varētu pavadīt kaut kur citur. Šis bija vislabākais veids, kā pavadīt laiku,» saka Zane Pētersone, un Līva Rudzīte piebilst: «Dažkārt, protams, bija grūti visu laiku būt aktīvai un smaidošai, bet iegūtais gandarījums par labi paveiktu darbu ir lielāks par grūtībām.»

Bērni ar īpašām vajadzībām tiksies arī turpmāk. Rudenī topošajā multifunkcionālajā atbalsta centrā turpināsies radošās nodarbības. Oficiāli centru paredzēts atvērt janvārī, pirms tam nokārtojot gan juridiskas formalitātes, gan apmācot darbiniekus un vecākus. Paredzams, ka centrā katru dienu saturīgi laiku pavadīs 20 bērnu un jauniešu

«Sveiciens visiem labajiem, kas mūs atbalstīja!» ventspilniekiem pateicas nometnes dalībnieki.   

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: