Krimināllietu, kurā apsūdzības par ārstniecības personas profesionālo pienākumu nolaidīgu pildīšanu – salvetes atstāšanu pacientes vēderā pēc ķeizargrieziena operācijas – uzrādītas četriem Ventspils mediķiem, Ventspils tiesā turpinās izskatīt 23. novembrī.

Lietas iztiesāšana tika sākta 2009. gada februārī. Apsūdzības šajā krimināllietā uzrādītas četriem Ventspils mediķiem – Mārim Dzelmem, Larisai Samkovai, Ludmilai Kirsanovai un Georgijam Svitņevam, liecina tiesu informatīvajā sistēmā pieejamā informācija.

Cietusī prasīšot materiālo kompensāciju par viņai nodarīto fizisko un morālo kaitējumu. Ventspils prokuratūras virsprokurore Maruta Kantmane informēja, ka četriem mediķiem – diviem ārstiem, rentgenologam un operāciju māsai – uzrādītas apsūdzības pēc Krimināllikuma 138. panta 1. daļas – par ārstniecības personas profesionālo pienākumu nepildīšanu vai par nolaidīgu to pildīšanu, ja šis nodarījums vainīgā neuzmanības dēļ izraisījis cietušajam smagu vai vidēja smaguma miesas bojājumu.

Ventspils prokuratūra lietu tiesai nosūtīja 2008. gada 31. oktobrī. Jau ziņots, ka 2007. gada sākumā Ventspils slimnīcā, kādai sievietei, veicot neatliekamu operāciju, viņas vēdera dobumā tika atstāti svešķermeņi – marles salvetes, kā dēļ viņai nodarīti smagi miesas bojājumi.

Neatliekamo operāciju sievietei veica 2007. gada janvārī, taču, tā kā pēc tās veikšanas viņai radās dažādi veselības sarežģījumi un ārstiem bija radušās aizdomas, ka tie saistāmi ar hematomu pacientes vēdera dobumā, martā nolēma veikt otru operāciju.

Tās laikā atklājās, ka vēdera dobumā atrodas svešķermeņi – auduma salvetes.

Šis klīniskais gadījums ir nopietni izvērtēts un tika veikti visi nepieciešamie pasākumi, lai novērstu riska faktorus līdz minimumam un līdzīgas situācijas vairs neatkārtotos.

Pēc slimnīcas vadības teiktā, patlaban ārstniecības iestādē tiek veikta dubulta operācijas materiālu uzskaite - pirms un pēc veiktās operācijas vai manipulācijas, turklāt operācijās tiek izmantots rentgenizmeklējumā vizualizējams materiāls.

Lai uzlabotu medicīniskā darba kvalitāti, tiek organizēti plānveida kvalifikācijas paaugstināšanas pasākumi, tostarp apmācības labākajās Latvijas klīnikās, kurās sniedz dzemdību palīdzību.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: