Kurzemes tūrisma asociācija (KTA) izdevusi rokasgrāmatu tūrisma pakalpojumu attīstībai Kurzemē, kuru plašākai tūrisma profesionāļu auditorijai prezentēja vakar Tūrisma Attīstības valsts aģentūrā.

Rokasgrāmata „Tūrisms Kurzemē. Labās prakses piemēri. Rokasgrāmata tūrisma pakalpojumu attīstībai” paredzēta gan KTA biedriem, gan tūrisma pakalpojumu sniedzējiem Kurzemē, gan arī Latvijas studentiem un tūrisma biznesa uzsācējiem.

Grāmatas autori ir A.Gustovskis, M.Rozīte, J.Smaļinskis, J.Gailītis, S.Reimane, D.Grunsberga un holandiešu tūrisma profesionālis Bernards Lute, kurš jau 9 gadus pavadījis Kurzemē un grāmatā ievietojis savu skatījumu un vērtējumu par tūrisma attīstību Latvijā un Kurzemē. Tāpat grāmatā iekļautas intervijas, profesionāļu atziņas un vēsturiski materiāli par tūrismu Kurzemē no tūrisma ekspertiem Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Beļģijā, Itālijā, Īrijā, Somijā, Zviedrijā, Ugandā.

Grāmatā ir ietverti arī praktiski piemēri „dzīva” tūrisma pakalpojuma radīšanai Kurzemē, kā arī ārvalstu labās prakses piemēri tūrismā Nīderlandē, u.c. Visinteresantākie no tiem,- labās prakses piemēri par laimīgo govju hoteli, zirgu piena kosmētikas ražotni, kukurūzas labirintu, utt. Grāmatas galvenās sadaļas atspoguļo Kurzemes tūrisma vēsturi, kultūras tūrisma piemērus, unikālākos pasākumus, profesionālākās naktsmītnes un krodziņus Kurzemē, kā arī dabas, aktīvā, militārā un industriālā tūrisma labās prakses piemērus. Šeit detalizētāk izklāstīti arī jaunā inovatīvā krustpunktu velotīkla principi, par kuru nav citos Latvijas izdevumos.

Šī grāmata ir unikāla arī ar to, ka šeit pirmoreiz Kurzemes tūrisma vēsturē sīki un detalizēti pētīta tūrisma informācijas centru izveidošanās katrā Kurzemes novadā, sākot ar Rucavu un beidzot ar Dundagu, pieminot Kurzemes tūrisma informācijas centru bijušos un esošos vadītājus un darbiniekus. Tāpat minēti pirmie celmlauži tūrisma uzņēmumu vidū Kurzemē.

Jaunās grāmatas šobrīd tiek dāvinātas bibliotēkām, kā arī Kurzemes tūrisma asociācijas biedriem. Sakarā ar to, ka tās iespiestas par projekta līdzekļiem, tās netiks pārdotas veikalos. Grāmatu tirāža ir ierobežota, tāpēc plānojams, ka grāmatām drīzumā būs gan saturiska, gan vēsturiska vērtība.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: