Pretēji Ventspils mēra Aivara Lemberga bažām par viņa iespējamo apcietināšanu, aptaujātie politiķi, atbalstītāji šo iespēju nepieļauj.

Domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Jānis Vītoliņš šādu iespēju pat nevēlas pieļaut un cer, ka tas nenotiks, jo tas būtu absolūti nepieņemami domei, pilsētai un tās iedzīvotājiem. Vītoliņš uzskata, ka Lemberga apcietināšana būtu absurda, jo skaidrs, ka šādas rīcības iemesls būtu politiski apsvērumi priekšvēlēšanas noskaņās, nevis draudi, ka Lembergs varētu ietekmēt izmeklēšanas gaitu.

Vītoliņš sarunā pat nevēlējās apspriest vai komentēt situāciju, ka apcietināšanas gadījumā viņam atkal būtu jāuzņemas priekšsēdētāja pienākumu pildīšanu, kā tas bija pagājušajā reizē.

Ventspils Augstskolas rektors un domes deputāts Jānis Vucāns ir pārliecināts, ka šāda scenārija gadījumā pilsēta no attīstības procesa viedokļa noteikti būtu zaudētāja. Viņš domā, ka jebkurš, kurš pēdējos 20 gados seko līdzi pilsētas notikumiem saprot, ka visas attīstības iniciatīvas lielā mērā ir tieši Lemberga ierosinātas. «Lembergs pēc būtības ir mūsu pilsētas galvenais dzinējspēks, kurš arī kritiskos brīžos spēj visam pieiet ar vēsu galvu. Turklāt Lembergs neapšaubāmi ir viens no talantīgākajiem ekonomistiem,» sacīja Vucāns.

Jau pagājušā reize apliecināja, ka, lai arī pilsētas dzīve neapstājās, tomēr tik skaidru pilsētas attīstības virzību, kā Lembergs, neviens cits nodrošināt nespēja. Arī politiskajai organizācijai Latvijai un Ventspilij Lemberga izslēgšana no aprites būtu liels zaudējums. Ja Lemberga partijā nebūtu, tad diez vai tā vispār būtu pārstāvēta Saeimā, uzskata Vucāns.

Vienlaicīgi, gan Vucāns, gan Vītoliņš nebūtu īpaši pārsteigti, ka apcietināšana tiešām notiktu, jo Latvijas politikā dažādi brīnumi notiek. To diktē dažādu spēku sakārtojumi, un sev izdevīga figūru bīdīšana jau ir sākusies.

Savukārt viena no aktīvākajām Lemberga atbalstītājām, jūrkalniece Anna Rudīte sacīja, ka viņa būtu ļoti satriekta, ja kaut kas tāds atkal notiktu. Arī viņa šādu iespējamu notikumu saista ar tuvojošām Saeimas vēlēšanām. Rudīte uzskata, ka ventspilniekiem un arī Lemberga daudzajiem atbalstītājiem no citiem novadiem, būtu jāsaceļas, lai šādu pavērsienu nepieļautu. Viņa ir gatava atkal organizēt atbalsta pasākumus, mītiņus, rakstīt atklātas vēstules un vākt parakstus. «Tomēr cerēsim, ka tas nenotiks, jo tas būtu ārprāts,» sacīja Rudīte.

Par iespējamu apcietināšanu Lembergam liek domāt premjera Valda Dombrovska (JL) izteikumi par to, ka Latvija esot apdraudēta no oligarhu puses nosaucot arī Lemberga vārdu. Tāpat aktivizējies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, interesējoties par Lemberga parakstītajiem līgumiem un par to, vai viņš nav pārsniedzis savas pilnvaras. Lembergs uzskata, ka viņa politiskos konkurentus uztrauc sabiedrības atbalsts viņa politiskajai darbībai un viņa apcietināšana būtu līdzeklis, kas konkurentiem ļautu uzvarēt vēlēšanās.

Jāatgādina, ka arī pagājušajā reizē – 2007.gada martā Lembergs savu apcietināšanu paredzēja jau iepriekš. Toreiz, dažas dienas pirms apcietināšanas, Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga pauda viedokli par oligarhu ietekmi uz politiskajiem procesiem. Kā viens no oligarhiem tika minēts Lembergs. Ventspils mērs Matīsa cietumā pavadīja gandrīz četrus mēnešus no 14.marta līdz 10.jūlijam, bet pēc tam vēl vairāk nekā septiņus mēnešus tika turēts mājas arestā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: