Svētdien plkst. 15.00 simtiem tūkstošu eiropiešu vienlaicīgi lēks Eiropas upēs un ezeros.

Tas ir Eiropas mēroga projekts, kas paredz, ka visi akcijas dalībnieki vienā laikā un vienā dienā, lecot upēs, – izrāda savu atbalstu nepieciešamajām rūpēm par ūdeņiem.

Eiropas akcijas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību upju saglabāšanai, ūdens kvalitātes uzlabošanai, lai upes varētu tikt izmantotas  iedzīvotājiem gan rekreācijai, gan citām aktivitātēm kā dzīvs un bagātīgs dabas resurss. Visam ir saistība arī ar Eiropas Ūdens Direktīvu, kas paredz sasniegt labos mērķus ūdens kvalitātē un apsaimniekošanā.

Jau 2005. gadā 250 000 cilvēku daudzās Eiropas valstīs piedalījās šajā akcijā, un 2010. gads solās būt vēl iespaidīgāks, iespējams, pat miljons cilvēku.  Latvijā un Baltijas valstīs „Lielais lēciens” nekad nav noticis, tāpēc Kuldīgas tūrisma attīstības centrs un Kurzemes plānošanas reģions aicina visus atbalstīt šo akciju un ierakstīt Eiropas „Lielā lēciena” kartē arī Latviju!

 

Lielais lēciens šogad notiks Kuldīgā svētdien, 11. jūlijā, plkst. 15.00 Ventas rumbas pludmalē pie zilā karoga. Pievienojies arī Tu!

Akcijas koordinators: „European Rivers Network” (ERN), Partneri: European Environmental Bureau (EEB), World Wide Fund (WWF) Sīkāka informācija par projektu un saite ar kartēm http://www.rivernet.org/bigjump/background.htm

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: