Ventspils evaņģēliski luteriskā draudze izdevusi grāmatu Garīga dvēseles barība, kurā iekļautas 307 lūgšanas. 

Pirmo reizi grāmata klajā nākusi 19. gs beigās Rīgā. «Ir zināms, ka Krievijas ķeizariskā cenzūra deva atļauju to drukāt 1899. gadā. Jau 1903. gadā grāmata bija piedzīvojusi ceturto pārlaboto izdevumu. Trūkst informācijas par to, kas ir šo lūgšanu autori. Zināms, ka tas ir Vidzemes evaņģēliski luteriskās konsistorijas oficiāli apstiprināts izdevums,» atklāj mācītājs Valters Ozoliņš.

Pēc viņa teiktā, grāmata uzrunāja draudzes garīgo darbinieku sirdis, un radās doma izdot grāmatu. Seno tekstu ar pietāti pret oriģinālu, pietuvinot tekstu mūsdienu literārajai valodai, rediģēja Edīte Didrihsone. «Bija dažas vietas, kur ļoti domāju, kā to pateikt savādāk, jo mūsdienās vairs nesaka: «Pacel manu gribēšanu uz augšu!»

Pēc izglītības esmu arhitekte, nevis filoloģe, tāpēc strādāju ar īpaši dziļu cieņu,» saka draudzes garīgā darbiniece. Viņas sagatavoto manuskriptu atzinīgi novērtējis gan Liepājas diecēzes bīskaps Pāvils Brūvers, gan citi kristieši, jo vienkāršas lūgšanas ļauj labāk izprast arī Jēzus krusta nopelnu.

Grāmatā apkopotas 182 rīta un vakara lūgšanas, 60 rīta un vakara lūgšanas uz svētkiem un citām draudzē vērā liekām dienām, un 65 rīta un vakara lūgšanas īpašiem laikiem un dažādām vajadzībām (atraitnes, bāreņa, slimnieka, mirēja u.c. lūgšana). «Lasot tās sapratu, ka pirms 100 gadiem ticīgie ļoti nopietni aizdomājās par grēku un lūdza Dievam piedošanu par grēkošanu, bet, kas ir svarīgi, viņi saprata, ka Kristus dēļ esam pestīti, kas ir ļoti būtiska vēsts,» saka Didrihsone.

Par viņas publicēšanai sagatavoto grāmatu, kas veltīta Ventspils luteriskās baznīcas 175. gadadienai, ko svinēs septembrī, interesējušies arī citu konfesiju un draudžu pārstāvji. «Lūgšanu grāmatas mums palīdz veidot sarunu ar Dievu. Lasot uzrakstītu lūgšanu, mēs tai garā pievienojamies, nemeklējot vārdus, jo tie mums jau ir doti. Mums tos atliek piepildīt ar savu sirds gaismu. Šī grāmata noderēs ticības ceļa sācējiem un ticībā pieredzi guvušiem kristiešiem. Tā radinās mūs regulārai lūgšanu dzīvei, lai piepildītos Svēto Rakstu vārdi: «Lūdziet bez mitēšanās Dievu!» (1. Tes. 5:17),» novēl mācītājs Ozoliņš.

Rediģēto lūgšanu grāmatu publicēšanai sagatavoja luterāņu draudzes garīgā darbiniece Edīte Didrihsone.       

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: