Latvijas Zaļās partijas līdzpriekšsēdētāju un valdes tikšanās ar Ventspils mēru Aivaru Lembergu par kandidēšanu 10. Saeimas vēlēšanās plānota 5. jūlijā.

Līdz tam partija neplāno pieņemt lēmumu par premjera kandidāta izvirzīšanu Zaļo un zemnieku savienības sarakstā. Pagājušajā nedēļā partijas "Latvijai un Ventspilij" sapulcē vienbalsīgi tika atbalstīts priekšlikums partijai startēt 10. Saeimas vēlēšanās kopā ar ZZS un kā premjera kandidātu ZZS sarakstā izvirzīt "Latvijai un Ventspilij" priekšsēdētāju, Ventspils mēru Lembergu, ziņo LETA.

Atbalstu Lembergam kā ZZS premjera kandidātam jau paudusi Latvijas Zemnieku savienības Centrālā padome. 10. Saeimas vēlēšanās ZZS cer uz 20 deputātu vietām.

Varbūtība, ka Ventspils mērs Aivars Lembergs startēs 10. vēlēšanās, ir diezgan liela, atzina Lembergs. Seši "Latvijai un Ventspilij" biedri, tostarp Lembergs, partijas sapulcē tika izvirzīti kā kandidāti ZZS sarakstam.

Lembergs iepriekš atzina, ka "Latvijai un Ventspilij" biedri, visticamāk, kandidēs gan Kurzemes, gan Rīgas vēlēšanu apgabalā. Rīgas vēlēšanu apgabalā, iespējams, varētu kandidēt gan Lembergs, gan ekonomists Dmitrijs Smirnovs, gan Ventspils augstskolas rektors Jānis Vucāns.

Vaicāts, kāpēc Lembergs vēlas kandidēt Rīgas vēlēšanu apgabalā, Ventspils mērs atklāja, ka tas ļaus uzzināt, kā viņa darbu vērtē rīdzinieki. Lembergs uzsvēra, ka neplāno organizēt nekādas īpašas pozitīvisma kampaņas.

Ventspils mērs uzskata, ka nekāda īpaša politiskā reklāma viņam nav nepieciešama: "Es domāju, ka krīzes laikā cilvēkiem ir pietiekami daudz veselā saprāta, lai vērtētu pēc padarītā, nevis pēc solījumiem un tukšas politiskas tarkšķēšanas. Protams, es komentēšu gan valdības darbu, gan arī citu partiju viedokļus un izteicienus."

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: