Baptistu baznīcā notiks Baltijas Pastorālā institūta Muzikālo vadītāju skolas audzēkņu koncerteksāmens Uzticīgs mūžīgi.

Muzikālo vadītāju skolā šogad ir 25 audzēkņi – topošie diriģenti, pielūgsmes vadītāji un kora dziedātāji, kas mācās kora klasē.

Pirmais koncerteksāmens notika Rīgā, Mateja baznīcā. To sagatavoja  puse audzēkņu – tā dēvētā Rīgas darba grupa – otra puse gatavo šo – Ventspils koncertu. Tas nozīmē, stāsta Pastorālā institūta audzēkne Ingrīda Mieze, ka studentiem jāparūpējas par visu, kas vajadzīgs koncerta sagatavošanai: par repertuāru (katram bija jāiemācās vairākas dziesmas un jāizvēlas, kuru dziedāt ieskaitē, kuru – koncertā), scenāriju, apskaņošanu, gaismām, noformējumu korim un telpai, reklāmu utt.

«Pasniedzēji nu jau vairs tikai noskatās un vērtē (nē, nu, dabiski, ka piepalīdz ar padomu arī, ja to meklējam, jo pasniedzēji mums ir vienkārši brīnišķīgi!). Koncertā skanēs gan kora dziesmas, ko vadīs jaunie diriģenti, gan solo dziesmas, dažādu mūzikas instrumentu pavadībā uzstāsies arī ansambļi. Dziedāsim gan populāras, gan mazāk zināmas kora un pielūgsmes dziesmas, kuras komponējuši kā latviešu, tā ārzemju autori.»

Pasākumā izskanēs arī Baltijas Pastorālā institūta aicinājums pieteikties studijām jaunajā mācību gadā. Koncerta noslēgumā studenti saņems apliecības par sekmīgu skološanos un mācību laikā iegūtajām prasmēm. Ventspili institūtā šogad pārstāvēja ne tikai Ingrīda, bet arī viņas draudzes māsa Sanita Ekmane. Pārējie studenti bija no Rīgas, Jelgavas, Ogres, Dundagas, Limbažiem, Bauskas un Aizputes.

Pasākumā, kas sāksies plkst. 17, varēs baudīt gan ansambļu, gan solo sniegumu, apvienotajā korī dziedās Ventspils baptistu draudzes koris, Pastorālā institūta Muzikālo vadītāju skolas studentu un pasniedzēju koris, arī topošo diriģentu atbalstītāji no Limbažiem un Ogres. «Starp citu, interesants fakts: Ogres draudzē kora nebija, bet rudenī, kad Liene sāka mācīties skolā, viņa nodibināja draudzē kori – gan nelielu, bet tomēr!» priecājas Ingrīda.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: