Svētā krusta Romas katoļu baznīcas draudzes mājas pagalmā uzstādītas nelielas dzirnavas.

 Šo dekoratīvo dārza elementu izgatavojis Polijā dzīvojošais mācītāja Martina Virkovska tēvs Jans. Dzirnavas uz Latviju atvestas izjauktā veidā un pēc tam atkal saliktas. Šis nav pirmais Jana darinājums, kas nonāk valstī, kurā kalpo viņa dēls. Polis darinājis arī krustu, kurš atrodas Pārventā.

«Tēvs ir vienkāršs cilvēks, beidzis tikai 7. klases, bet, ja viņš ko izdomā, tad arī izdara. Reizēm divas naktis neguļ, līdz uztaisa to, ko nodomājis,» saka Martins. Šobrīd viņš no Polijas gaida ratus. Arī tos, protams, transportēs izjauktus un sastatīs kopā šeit. Draudzes mājas pagalmā, kurā atrodas arī klosteris, kurā dzīvo Ventspilī kalpojošie mācītāji tēvs Martins un Juris Krisūns – Paulīniešu ordeņa brāļi – izrakts arī neliels dīķītis, kurā paredzēts ielaist dažas zivis.

«Gribas, lai ir skaisti. Pa šo ielu garām iet cilvēki, pagalmā mēdz spēlēties draudzes bērni, tāpēc ir labi, ja sētā atrodas kaut kas interesants,» uzskata Martins. Starp citu, runājot par interesantām lietām, var piebilst arī to, ka mācītājs iegādājies motociklu, ar kuru jau izbraukāti tuvāki un tālāki ceļi, piemēram, Kuldīga.

Traucoties uz kaimiņpilsētu, Martins gan nav izmantojis ierasto garīdznieka tērpu, kas traucētu vadīt spēkratu, bet kolārkreklu.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: