Pēc Ventspils Sociālās aprūpes nama ''Selga'' klientu un viņu tuvinieku ierosinājumiem, kopš pagājuša gada nogales aprūpes namā pieejams kapelāna pakalpojums. Pakalpojumu izdevies īstenots, pateicoties līdzdalības budžeta līdzekļiem.

Līdzdalības budžeta līdzekļi sniedza iespēju SAN ''Selga'' klientiem, bērnu nama audzēkņiem, kā arī iestādes darbiniekiem nodrošināt kapelāna pakalpojumu. Ierosinājumu šādam pakalpojumam izteica aprūpes nama klienti un viņu radinieki, kas arī veiksmīgi ir realizēts un kapelāna pakalpojums aprūpes namā pieejams kopš pagājuša gada nogales.

Kapelāns kalpo regulārajos svētdienas dievkalpojumos, speciāli ierīkotā kapelā pieņemšanas stundās ir pieejams iemītniekiem personīgām sarunām, tai skaitā grēksūdzei un kopīgām lūgšanām. Tāpat kapelāns apmeklē iemītniekus viņu istabiņās un izvada mūžībā aizgājušos.

Iemītnieki, bērnu nama bērni un darbinieki aktīvi izmanto iespēju parunāt ar kapelānu individuāli, īpaši tas bija laikā, kad valstī bija noteikti stingri ierobežojumi, kad senioriem bija liegti tuvinieku apciemojumi, kas viņos radīja grūtsirdību vai nomāktību.

Kapelāna pieejamība daudziem ''Selgas'' iemītniekiem ļauj uzturēt stipru piederības apziņu savai draudzei un tikt stiprinātiem ticībā.

Lasi vēl

Komentāri (4)

 • -2
  Ordo Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Tā varēja uzrakstīt, kurš tad Selgā ir kapelāns?
  Nev jau nekāds bezvārda pakalpojuma sniedzējs.)

 • 0
  Ventspils pilsētas Sociālais dienests Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Kapelāna pakalpojumu SAN “Selga” sniedz Pēteris Tervits.

 • -2
  Marta P Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Nav nav, bet te runa ir par pašu pakalpojumu, ka tāds ir pieejams. Tas kapelāns jau var arī mainīties! Tāpēc, lai neradītu lieku apjukumu citā reizē (jo te cilvēkiem patīk vecas ziņas celt augšā un tad pukstēt) netiek pateikts vārds. Galvenais taču ir tas, ka šāda iespēja ir, nevis kapelāna vārdam, vai ne tā!?

 • 0
  Ordo Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Kad raksta par visniecīgāko ierēdni, kuri tāpat dažs mainās nepārtraukti, tad gan min šo vārdus un uzvārdus...

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: