Premjers Krišjānis Kariņš atbalsta klātienes mācību atsākšanu Latvijas skolās pēc reģionālā principa, bet uzsver nepieciešamību lēmumus par skolu atvēršanu balstīt objektīvā informācijā par Covid-19 patieso izplatību katrā pašvaldībā.

"Domāju, ka šī ir loģiska un pareiza pieeja," sacīja Kariņš.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) piedāvā klātienes mācības atsākt tajās pašvaldībās, kurās 14 dienu kumulatīvā saslimstība ar Covid-19 ir zemāka par 200 saslimušajiem uz 100 000 iedzīvotāju.

IZM atklāja, ka 1.-6. klase, kā arī 12. klase klātienē mācības varētu atsākt tajās pašvaldībās, kuru 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs būs zem 200 saslimušajiem uz 100 000 iedzīvotājiem, savukārt saslimstības gadījumā līdz 400 uz 100 000 iedzīvotājiem klātienē mācības varētu uzsākt tikai 1.-3. klase.

Kariņš skaidroja, ka lēmums valdībā vēl nav pieņemts, jo epidemiologi baidās, vai zemie saslimstības ar Covid-19 rādītāji atsevišķās pašvaldībās ir patiesi, proti, vai nav tā, ka tajās vienkārši iedzīvotāji neveic testus, līdz ar ko arī tiek atklāts mazāks skaits infekcijas gadījumu.

Šādu bažu apstākļos valdība domājot par testēšanas algoritma ieviešanu, lai iegūtu objektīvus datus par reālo slimības izplatību pašvaldībās, jo, pēc Kariņa vārdiem, lielākā traģēdija būtu atvērt skolas vietās, kur tikai domājam, ka ir zema Covid-19 izplatība, bet patiesība ir pretēja.

Runājot par komandantstundas saglabāšanu vai atcelšanu nedēļu nogalēs, Kariņš stāstīja, ka rīt iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens valdībai piedāvās redzējumu, kā pēc iespējas efektīvāk izmantot resursus ierobežojumu kontrolei.

Pēc Kariņa vārdiem, jautājums neesot par naudu, jo to valdība atradīšot, bet gan par pieejamajiem cilvēkresursiem un to izmantošanas efektivitāti.

Arī Slimību profilakses un kontroles centram valdība esot gatava piešķirt lielāku finansējumu, ja veselības ministrs nākšot ar šādu piedāvājumu valdībā. Kariņš gan domā, ka kadru mainība šajā centrā iezīmējot problēmas visā valsts pārvaldē, tāpēc viņš atbalsta plašākas pārmaiņas.

Savukārt runājot par Nacionālās apvienības (NA) priekšlikumu Covid-19 dēļ ieviesto ierobežojumu seku mazināšanai piešķirt vienreizēju pabalstu ģimenēm 500 eiro apmērā par bērnu, Kariņš pauda savam partijas biedram, finanšu ministram Jānim Reiram līdzīgu viedokli, ka tādu nevajag piešķirt visiem, bet tikai tiem, kuri ciešot Covid-19 dēļ.

Lasi vēl

Komentāri (2)

  • -1
    STOPVACZISM 10.02.2021, 10:55:28

    Tupais pakariņš nevēlas saprast ka mēs visi ciešam viņa Covid-19 afēras dēļ. Tā kā lai tik gaņī piķi visiem!

  • -1
    tupenis 11.02.2021, 09:02:26

    nu ja, saslimstība dažos novados ir kritusies, nepieciešams to pacelt lai no Es vēl ko varētu izspiest..ar šiem izgājieniem 3 vilnis būs klāt kā likts..

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: