Valstī noteiktie ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 25. janvārim, otrdien pēc valdības un Krīzes vadība padomes kopsēdes mediju pārstāvjus informēja Operatīvās vadības grupas vadītājs, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Viņš pastāstīja, ka valdība šodien uzklausīja ekspertu sniegto informāciju par epidemioloģisko situāciju. Pēc Citskovska teiktā, situācija joprojām ir nopietna un pieaug slimnīcās stacionēto pacientu skaits.

Balstoties uz to, valdība konceptuāli vienojusies līdz 25. janvārim pagarināt valstī noteiktos ierobežojumus, bet konkrēti lēmumi tiks pieņemti valdības sēdē ceturtdien, 7.janvārī.

Citskovskis piebilda, ka galvenokārt ir runa par jau spēkā esošu ierobežojumu pagarināšanu, kas attiecas uz pakalpojumu sniegšanu un tirdzniecību, kā arī izglītību. Savukārt par komandantstundas pagarināšanu patlaban netiek diskutēts.

Citskovskis norādīja, ka līdz ceturtdienai eksperti izstrādās konkrētus priekšlikumus attiecībā uz regulējumu tirdzniecības vietās, iegādājamo preču klāstu un citām detaļām.

Citskovskis atzina, ka valstī noteiktie drošības pasākumi rada negatīvu ietekmi uz ekonomiku, tāpēc valdība uzklausīja Ekonomikas ministrijas sagatavotu ziņojumu par atbalsta pasākumu turpināšanu uzņēmējiem. Arī par atbalsta pasākumiem konkrēti lēmumi gaidāmi ceturtdien.

Savukārt ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs norādīja, ka gadījumā, ja valdība ceturtdien lems par ierobežojumu pagarināšanu, valstī būs jāievieš atbilstoši atbalsta pasākumi.

Pēc ministra teiktā, arī turpmāk būtu jāizmaksā dīkstāves pabalsti, algu subsīdijas un jāpiešķir finansējums apgrozāmajiem līdzekļiem. Vienlaikus Vitenbergs rosinās paplašināt atbalsta saņēmēju loku, paredzot, ka uz atbalstu varētu pretendēt tie uzņēmumi, kuriem šogad būs apgrozījuma kritums pret pagājušo gadu.

Tāpat Vitenbergs informēja, ka plānots ieviest jaunu atbalsta instrumentu - atbalsts nomas maksas segšanai, uz kuru varētu pretendēt gan Covid-19 krīzē cietuši tirdzniecības uzņēmumi, gan pakalpojumu sniedzēji, piemēram, frizētavas un kafejnīcas.

Covid-19 izplatības ierobežošanai valstī no 9. novembra līdz 7. februārim ir izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne ierobežojumu.

Lasi vēl

Komentāri (6)

 • -5
  Martins Steinbergs Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Nu ja mums aizliedz pirkt kas ir vajadzigs bet egils levits saiema un valdiba never iztikt bez cigaretem un alhokolu

 • -2
  Gunārs Pētersons Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Klau, bišķi piebremzē un padomā pirms postē. LR prezidents E. Levita kungs 'nesēž' Saeimā. Cik var gaudot? Es saprotu, ka nāk vēlēšanas un, izmantojot visus līdzekļus, tai skaitā troļļus, esošai valdībai jāizskatās maksimāli slikti uz vietējā varas zirnekļa fona, bet šis jau paliek smieklīgi!

 • -2
  yolo Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Dižā redaktore nevar atļauties tādus troļļus, kas paši spējīgi domāt

 • -3
  Gunārs Pētersons Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Dižā redaktore tikai maļ murgus savā redaktores slejā!

 • -3
  Brīvība Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Kāpēc trollis gunārpētersons tā 'cepas' par "troļļiem"?
  Maizīti šim ņem nost par slikti padarītu darbiņu?

 • -3
  Brīvība Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Kopš kura laika joliņš kļuvis spējīgs domāt?
  Fanot par panorāmlīmenīša pekstiņiem jau nenozīmē domāt.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: