Koka logu ražotājs "Arbo Windows", ieguldot vairāk nekā 2,3 miljonus eiro, modernizējis logu ražotni Ventspilī, tādējādi būtiski palielinot ražošanas jaudu, lai apmierinātu arvien augošo pieprasījumu no vietējo un ārvalstu sadarbības partneru puses, informēja "Arbo Windows" komunikācijas konsultante Kristīne Geida.

"Arbo Windows" pašlaik nodrošina darba vietas vairāk nekā 110 darbiniekiem no kuriem lielākā daļa ir Ventspils reģiona iedzīvotāji, kā arī daļa speciālistu piesaistīti no citām Latvijas pilsētām. Uzņēmuma apgrozījums 2019. gadā sasniedzis teju sešus miljonus eiro. Nule kā veiktā ražotnes modernizācija ļaus samazināt ražošanas cikla ilgumu pat par 40% procentiem un ievērojami palielināt ražošanas apjomus, norādīja Geida.

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) norādīja, ka "Arbo Windows" jau ir apliecinājis, ka Latvijā ir iespējams attīstīt ražošanu, nodrošināt stabilas darba vietas reģiona iedzīvotājiem, nodrošināt kvalitāti, spēt konkurēt pasaules mērogā, sniegt jūtamu pienesumu Latvijas ekonomikā. "Modernizētās ražotnes atklāšana ir vēl viens apliecinājums, ka "Arbo Windows", papildus ieguldot ražošanas attīstībā un pilnveidojot ražošanas ciklu, ne vien uzlabos savu produktivitāti, bet turpinās stiprināt Latvijas, kā augstas kvalitātes produktu ražotāja reputāciju kokapstrādes nozarē," pauda ministrs.

"Arbo Windows" izpilddirektore Zane Kriķe uzsvēra, ka uzņēmums pēdējo gadu laikā ir daudz strādājis, lai veidotu ilgtermiņa sadarbības ar būvniecības uzņēmumiem, arhitektiem, attīstītājiem un privātiem klientiem gan Latvijā, gan eksporta tirgos. "Attiecīgi saprotam, ka mums jāaug kopā ar klientu pieprasījumu un jāspēj saražot vēl ātrāk un vairāk, noturot augstus kvalitātes standartus. Esam uzstādījuši trīs jaunas logu profilēšanas iekārtas, kā arī uzlabojuši citus procesus ražotnē, kas dod mums papildus ražošanas jaudas un arī uzlabo kopējos darba apstākļus ražotnē mūsu darbiniekiem," stāstīja Kriķe.

Uzņēmums lielas investīcijas novirzījis arī informācijas tehnoloģiju (IT) sistēmas uzlabošanai, kas šodien ir viens no svarīgākajiem moderna uzņēmuma elementiem. Uzņēmuma vadība prognozē, ka veiktās investīcijas šogad ļaus sasniegt ap 30% lielu apgrozījuma pieaugumu, turpinot izaugsmes ceļu, lai nostiprinātu pozīcijas kā vadošajam spēlētājam Baltijas reģionā.

Savu produkciju uzņēmums eksportē uz Norvēģiju, Zviedriju, Lielbritāniju, Franciju, Japānu, Islandi, Somiju un Vāciju. Pēdējo gadu lielākie "Arbo Windows" projekti Latvijā ir koncertzāle "Latvija", Rīgas Franču licejs, Rīgas 1.slimnīcas 14A korpuss, Jelgavas Valsts ģimnāzija, Rīgas Valdorfskola, Offisa un dzīvokļu ēkas Mežaparka rezidencēs, villa "Santa", viesnīca "Grand Poet by Semarah" u.c.

Kā liecina "Firmas.lv" dati, "Arbo Windows" apgrozījums 2018. gadā bija 5 950 259 eiro, savukārt peļņa - 275 722 eiro. "Arbo Windows" 100% kapitāldaļu pieder AS "Arbo Windows Trading". Patiesā labuma guvēji ir Armands Strods un Jānis Lasmanis.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: