Līdz 13. augustam Latvijas, tai skaitā arī Ventspils novada teritorijā notiek NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas organizēts vingrinājums “Reaper Raider”, kura laikā sabiedroto karavīri trenē taktiskās pārvietošanās spēju gaisā, izmantojot ASV bruņoto spēku helikopterus “Black Hawk”.

Vingrinājuma mērķis ir pilnveidot NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas spēju savietojamību, kā arī sadarbību ar ASV bruņotajiem spēkiem gaisa operāciju ietvaros, demonstrējot sabiedroto vienotību, apņēmību un spēju aizstāvēt Latvijas iedzīvotājus un teritoriju pret jebkāda veida agresijas izpausmēm.

Vingrinājumā “Reaper Raider” piedalās NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri, kā arī ASV kaujas aviācijas brigādes 1. kājnieku divīzijas, 3. bataljona un 1. aviācijas pulka karavīri ar helikopteru “Black Hawk” atbalstu.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1300 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovākijas, Slovēnijas, Melnkalnes un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā.

Operācijas “Atlantic Resolve” ietvaros Latvijā šobrīd atrodas aptuveni 150 karavīru no ASV 1. kaujas aviācijas brigādes 3. bataljona, kas ar 13 helikopteru UH-60 un HH-60 “Black Hawk” atbalstu pilda dienesta pienākumus Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzē, stiprinot reģionālo drošību un demonstrējot ASV klātbūtni reģionā.

Vingrinājuma “Reaper Raider” laikā no 5. līdz 13. augustam būs novērojama sabiedroto karavīru un militārās tehnikas pārvietošanās, kā arī Latvijas gaisa telpā lidos sabiedroto bruņoto spēku gaisa kuģi.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret trokšņiem, kas var rasties helikopteriem pārvietojoties uz Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzi un uz citām mācību norises vietām.

Tāpat iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot karavīru pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: