Nacionālie bruņotie spēki šogad sāks rezervistu militāro apmācību, kuru sekmīgi apguvušos ieskaitīs bruņoto spēku rezervē rezerves karavīra statusā.

Rezervistu apmācības kurss notiks no 28. jūlija līdz 2. septembrim. Pieteikuma anketas dalībai tajā iesnieguši jau vairāk nekā 80 rezervisti. Vēl līdz 1. jūlijam pieteikties apmācības kursam var Latvijas Republikas pilsoņi vecumā no 18 līdz 50 gadiem ar vismaz pamatizglītību, pārvaldot valsts valodu vidējā līmenī.

Šogad tiek plānota līdz 50 rezervistu apmācība. Turpmākais militārās apmācības kursa biežums un apmācāmo skaits būs atkarīgs no rezervistu intereses par iespējām brīvprātīgi iesaistīties valsts aizsardzībā un apgūt militārās iemaņas, kas nepieciešamas rezerves karavīram.

Militārajai apmācībai pieņems rezervistu, kas atbilst dienestam rezervē noteiktajam veselības stāvoklim, ko noteiks medicīniskā komisija. Militārajai apmācībai nepieņems rezervistu, kuram ir kriminālā sodāmība, kuras dēļ rezervistu nevar pieņemt dienestam rezervē, kā arī to rezervistu, kas ir atvaļināts no valsts dienesta par disciplīnas pārkāpumiem un kas ir bijis PSRS, Latvijas PSR vai šobrīd ir kādas ārvalsts drošības dienesta, izlūkdienesta vai pretizlūkošanas dienesta štata vai ārštata darbinieks, aģents, rezidents vai konspiratīvā dzīvokļa turētājs.

Apmācībai nevar pieteikties rezervists, kurš dienē Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādēs vai Ieslodzījuma vietu pārvaldē. Rezervistu militārajai apmācībai var pieteikties, elektroniski aizpildot pieteikuma anketu, kas pieejama bruņoto spēku tīmekļa vietnē www.mil.lv sadaļā NBS rezerve, vai arī ierodoties Rezerves personāla uzskaites sektorā Rīgā, Krustabaznīcas ielā 9.

Kursos rezervists apgūs militārās pamatiemaņas individuālās apmācības līmenī. Tajā iekļauti šādi priekšmeti: ieroču apmācība, šaušanas apmācība, normatīvie akti, lauka administrācija, lauka kaujas iemaņas, topogrāfija, orientēšanās, sakaru apmācība un medicīna, tostarp, pirmās palīdzības sniegšanas pamatapmācība.

Apmācība noritēs klātienē apmācību telpā, apvidū un lauka apstākļos lekciju un praktisko lauka nodarbību veidā, kārtojot arī teorētiskās un praktiskās ieskaites. Apmācības noslēgumā rezervisti Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes sastāvā piedalīsies militārajās mācībās Namejs 2018.

Militārās apmācības laikā rezervists pildīs aktīvo dienestu, viņam būs karavīra statuss un mācību laiks tiks ieskaitīts viņa izdienas stāžā. Rezervistu nodrošinās ar dzīvojamo telpu kazarmā vai lauka apstākļos — teltī, karavīra uzturdevu, formas tērpu un nepieciešamo inventāru. Rezervistam par katru militāro mācību dienu izmaksās kompensāciju, kurai netiks piemēroti nodokļi. To izmaksās ar pārskaitījumu norādītajā bankas kontā mēneša laikā pēc apmācības kursa beigām.

Sekmīgi apgūstot militārās apmācības kursu, rezervists dos karavīra zvērestu, saņems rezerves karavīra apliecību un mobilizācijas norīkojumu un tiks ieskaitīts bruņoto spēku rezervē rezerves karavīra statusā, tādējādi sākot pildīt rezerves karavīra pienākumus.

Valsts aizsardzības koncepcijā noteikts, ka bruņotajiem spēkiem miera laikā jāuztur 3000 militāri sagatavotus rezerves karavīrus. Lai paaugstinātu vispārējās kaujas spējas, palielinot militāri sagatavotu rezerves karavīru skaitu. No 2017. gada 13. decembra, kad stājās spēkā grozījumi Militārā dienesta likumā, Latvijas pilsonis var brīvprātīgi pieteikties dienestam bruņoto spēku rezervē, tas ir, ieskaitīšanai rezerves karavīros, pirms tam sekmīgi apgūstot militārās apmācības kursu, ja rezervistam nav iepriekšējās militārās sagatavotības vai viņš savulaik ir dienējis Latvijas Republikas obligātajā militārajā dienestā. Līdz šim rezervistu aktīvajā dienestā varēja iesaukt tikai mobilizācijas gadījumā, bet militārās iemaņas viņš varēja apgūt, tikai iestājoties profesionālajā militārajā dienestā vai dienestā Zemessardzē.

Rezerve ir viens no trim militārajiem formējumiem, kurš kopā ar regulārajiem spēkiem un Zemessardzi, veido Nacionālos bruņotos spēkus. Savukārt rezervi veido rezervisti un rezerves karavīri, kuru militāro iemaņu atjaunošanu bruņotie spēki sāka 2015. gadā.

Rezervistos ieskaita Latvijas pilsoņus un pilsones, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu un ir derīgi militārajam dienestam. Rezervists atrodas bruņoto spēku rezervē līdz 55 gadu vecuma sasniegšanai.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: