Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) no 1. jūlija plāno īstenot pilotprojektu - dienas laikā lielajās pilsētās uz izsaukumiem dotos brigādes ar diviem mediķiem, kuri paši arī vadītu speciālo transportlīdzekli, Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē pastāstīja dienesta vadītāja Liene Cipule.

Cipule žurnālistiem skaidroja, ka šādas brigādes no diviem cilvēkiem paredzētas darbam lielajās pilsētās dienas laikā, kad ir augsta izsaukumu intensitāte. Kopumā šogad plānots izveidot 11 šādas brigādes - lielāko daļu Rīgā, un pa vienai - Jelgavā, Ventspilī, Valmierā un Daugavpilī.

Oktobrī paredzēta pilotprojekta izvērtēšana. Ja projekts būs veiksmīgs, tad nākamajos trīs gados kopumā varētu izveidot 45 šādas brigādes.

Cipule uzsvēra, ka šādās brigādēs strādās cilvēki, kuri tiks speciāli apmācīti un izies atlasi. Šiem cilvēkiem pirms tam būs arī jānostrādā 16 stundas ar ārstu speciālistu brigādēm. Cipule piebilda, ka šajās brigādēs speciālo transportlīdzekli jau tagad vada ārstu palīgi, nevis šoferi.

Dienesta vadītāja akcentēja, ka pašreizējie operatīvo transportlīdzekļu vadītāji netiks atlaisti.

Tiem mediķiem, kuri iesaistīties šajā projektā, par papildu pienākumiem pienāksies arī lielāks atalgojums.

Lasi vēl

Komentāri (7)

 • 0
  qwerty Pirms 4 dienām, 23 stundām

  Ak,dies... tagad mediķim būs jāmāk vadīt operatīvais transports vai profesionālam šoferim jāmācās par feldšeri...,, sviesc kaukāc,,!

 • 0
  Nah Nahs. Pirms 4 dienām, 23 stundām

  Labāk lai atpakaļceļā automašīnu vada atkoptais slimnieks no iepriekšējā izsaukuma...

 • 0
  Anita Pirms 4 dienām, 23 stundām

  Tik tiešām sviests , tā vietā ,lai samazinātu administratīvo aparātu, liekēžus , samazina ārstus. Kaut nu Dievs dotu ,ka nenotiek lielas nelaimes , jo kā gan tad tiks galā ar situāciju...

 • -1
  karlito Pirms 4 dienām, 23 stundām

  Nu UK šāds modelis strādā,bet kā būs pie mums,to neviens nezina.

 • 0
  keiss Pirms 4 dienām, 22 stundām

  točna sviests,atkal latvijas kārteja ekonomija uz naudu ministriem,gaidam lielakas problēmas un avārijas.

 • 0
  Pilsēta Pirms 4 dienām, 22 stundām

  A ko ta tā, lai brauc viens pats ar autobusu un pa ceļam, lai izved vēl pastu.

 • 0
  Nif nifs Pirms 4 dienām, 7 stundām

  Labie komentāri, kā naglai uz galvas :)) smiekli caur asarām, diemžēl. Vēl pagūs izpostīt visu, kas kaut cik jēdzīgs saglabājies.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: