Ceturtdien Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā ieslēdza trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu to tehnisko stāvokli, bojājumus vai traucējumus sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamību. Ieslēgt neizdevās sešas no tām.

Šodien tika ieslēgtas 162 no 164 civilās aizsardzības trauksmes sirēnām, jo divas šobrīd ir demontētas pirms pārvietošanas. Šajā trauksmes sirēnu pārbaudē sirēnas tika iedarbinātas manuāli no akumulatoriem, lai pārbaudītu, kā tās strādā gadījumos, ja nav strāvas padeves. No šodien pārbaudītajām 162 sirēnām, tika iedarbinātas 156 trauksmes sirēnas.

Rīgā un Rīgas reģionā no 54 pārbaudītajām sirēnām bez darbības traucējumiem nostrādāja 51, Kurzemē no pārbaudītajām 29 sirēnām darbojās 27, Zemgalē darbojās visas 22 sirēnas, bet Latgalē – visas 29. Savukārt Vidzemē no 28 sirēnām nostrādāja 27.

Iepriekšējā trauksmes sirēnu pārbaudē šā gada maijā, no 164 sirēnām tika iedarbināta 161, no kurām bez traucējumiem un bojājumiem darbojās 152 trauksmes sirēnas. 

Šodien VUGD 112 Zvanu centri saņēma 23 zvanus no iedzīvotājiem, kuri nebija ieguvuši informāciju par notiekošo trauksmes sirēnu darbības pārbaudi vai arī ziņoja par to, ka nedzird sirēnas. Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem “Valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas izveidošanas, darbības un finansēšanas kārtība”, trauksmes sirēnu pārbaude notiek divas reizes gadā.

Latvijā izvietotās 164 trauksmes sirēnas nenodrošina to dzirdamību visā Latvijas teritorijā, bet iedzīvotājiem nav jāsatraucas par to, ka viņi nesaņems informāciju par apdraudējumu vai katastrofu. Paralēli trauksmes sirēnu iedarbināšanai, lai informētu par izveidojušos situāciju, ārkārtas situācijās operatīvie dienesti izmantos arī citus apziņošanas līdzekļus – paziņojumu nodošanu caur operatīvo transportlīdzekļu skaļruņiem, iedzīvotāju dzīvesvietu apsekošanu u.c. 

Trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai gadījumos, kad ir kāda ārkārtēja situācija, notikusi dabas vai tehnogēna katastrofa, vai arī pastāv to draudi. VUGD atgādina, ka gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, tās izdzirdot, jāieslēdz radio vai televizors, kur tiks pārraidīta informācija par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par aizsardzības pasākumiem un turpmāko rīcību. 

Lasi vēl

Komentāri (4)

  • 0
    Rīdzinieks 30.11.2017, 21:04:06

    Dzirdēt varēja tīri labi. Mola rajonā

  • 0
    Arnis Kaņepons 30.11.2017, 23:32:01

    Ugālē nedzirdēju

  • 0
    Māris Dzenis 30.11.2017, 23:49:05

    Ogrē arī nedzirdēju neko nesuda no sirēnas

  • 0
    Reptīlis 01.12.2017, 09:02:24

    Onkuļi atkal spēlējās. Ir 21 g.s., bet tehniskais aprīkojums pēckara līmenī. Divas reizes gadā bauda, bet kā neiet , tā neiet. Ja man televizors būtu jānes labot tik bieži, es sen viņu būtu izsviedis ārā. Signalizāciju taču pārbauda mūsdienās klusi un nemanāmi, pat attālināti, bet te tik ziņo un ziņo par skaļām pārbaudēm. Tad, kad tiešām būs vajadzīgs, tad arī visi domās ka pārbaude.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: