17. novembrī stājušies spēkā grozījumi saistošajos noteikumos Par maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa noteikšanu un pašvaldības sociālo pabalstu saņemšanas kārtību Ventspils pilsētā, paredzot paaugstināt ienākumu līmeņus maznodrošinātā statusa piešķiršanai un pašvaldības sociālo pabalstu saņemšanai pensionāriem un personām ar invaliditāti.

Šāds lēmums saistīts ar pensiju indeksāciju 1. oktobrī, kā rezultātā, piemērojot indeksu 1.0439, tika palielinātas visas pensijas, kas nepārsniedza 349 eiro apmēru, bet pensijām un apdrošināšanas atlīdzībām, kuru apmērs pārsniedza 349 eiro, palielināja tikai to daļas apmēru – 349 eiro.

Lai nepieļautu, ka pensionāri ar nelieliem ienākumiem zaudētu iespēju saņemt pašvaldības dzīvokļa pabalstus un citus pabalstus, Ventspils pilsētas dome nolēmusi, atbilstoši pensiju indeksācijai, palielināt visus trīs ienākumu līmeņus, kas noteikti pensionāriem un personām ar invaliditāti sociālās palīdzības saņemšanai.

No 17. novembra ir spēkā šādi ienākumu līmeņi sociālās palīdzības saņemšanai Ventspils pilsētas pašvaldībā:

1. ienākumu līmenis 238.75 eiro tiek piemērots maznodrošinātā statusa piešķiršanai ģimenei, kurā visas pilngadīgās personas ir pensionāri vai personas ar invaliditāti vai bāreņi, vai bez vecāku gādības palikuši bērni līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai, ja tie turpina mācības klātienē vispārējās vai profesionālās izglītības iestādē, koledžā vai ir pilna laika klātienes studējošie augstskolā

2.ienākumu līmenis 278.47 eiro tiek piemērots vairāku palīdzības veidu piešķiršanai pensionāriem un personām ar invaliditāti, piemēram, pabalstam pacienta iemaksu daļējai segšanai un pabalstam mēnešbiļetes iegādei. Savukārt atsevišķi dzīvojošiem vientuļiem pensionāriem un personām ar invaliditāti, kurām nav likumīgo apgādnieku, šāds ienākumu līmenis nodrošina tiesības arī turpmāk – pēc pensiju indeksācijas saņemt dzīvokļa pabalstus un pabalstu aprūpei mājās.

3. ienākumu līmenis 315.14 eiro tiek piemērots tiem pensionāriem un personām ar invaliditāti, kurām līdz pensiju indeksācijai bija tiesības saņemt pabalstu medikamentu iegādei un pabalstus Lieldienās un Ziemassvētkos, šāda iespēja tiks saglabāta arī turpmāk.

Iepazīties ar izmaiņām Saistošajos noteikumos, kā arī iegūt papildu informāciju par visiem Ventspils pilsētas pašvaldībā pieejamajiem pabalstu veidiem var Sociālajā dienestā, Raiņa ielā 10 un Sociālā dienesta filiālē, Talsu ielā 39, Iedzīvotāju informācijas centrā Pārventas bibliotēkas 1. stāvā, kā arī portālā www.likumi.lv.

Lasi vēl

Komentāri (2)

  • 0
    Anon_Shakalis 20.11.2017, 20:15:19

    Un tīri statistikai: cik pilsētā ir cilvēku, kas atbilst maznodrošināto un/vai trūcīgo statusam? Droši vien procentuāli stipri mazāk nekā citās pašvaldībās. (Jautājums tiek uzdots tāpēc, lai visiem ņirdzējiem aizbāztu mutes. Citādi tad, ja kaut vai piemin faktu, ka arī Ventspilī gadās pa kādam dzīves pabērnam, tad uzreiz sāk apsaukāt paši zināt, kuru.)

  • 0
    Ventspils Sociālais dienests 22.11.2017, 09:26:15

    Ventspilī trūcīgās vai maznodrošinātās personas statuss ir reģistrēts 5 % no Ventspils kopējā iedzīvotāju skaita. Pašvaldības sociālos pabalstus var saņemt iedzīvotāji ar dažādiem ienākumu līmeņiem, bet lielāks atbalsts tiek sniegts tām personām, kurām ienākumi ir zemāki. Salīdzinot ar citām pašvaldībām, Ventspils pilsētas pašvaldības galvenā prioritāte ir tieši sociālās palīdzības sniegšana trūcīgajiem un maznodrošinātajiem iedzīvotājiem.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: