Zināmi pirmie oficiālie iestāžu secinājumi par traģisko negadījumu Ventspils Ūdens piedzīvojumu parka mazajā peldbaseinā, kurā peldēšanas nodarbību laikā noslīka četrus gadus vecs puisēns, vēstīja TV3 ziņas.

Iespējams, šajā baseinā vispār nedrīkstēja mācīt peldēt bērnus, liecina sākotnējo pārbaužu rezultāti. Kā raidījumam skaidroja Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāja Inita Juhņēviča, Olimpiskais centrs Ventspils nav reģistrēts kā izglītības iestāde, lai varētu īstenot peldēšanas apmācības programmu, centrs nav saņēmis arī pašvaldības licenci. «Ir šaubas par to, vai Olimpiskais centrs vispār varēja piedāvāt šādu apmācību peldēšanā,» sacīja Juhņēviča.

Pēc papildu nepieciešamo dokumentu saņemšanas Izglītības kvalitātes valsts dienests sola pieņemt gala lēmumu, tostarp arī par to, vai būtu sodāma atbildīgā amatpersona – Olimpiskā centra vadītājs. Konstatēta pārkāpuma gadījumā dienests var piemērot administratīvo sodu – no rājiena līdz 140 eiro naudas sodam. Vienlaikus šāds administratīvais sods varētu vēlāk kļūt par pamatu arī kriminālām apsūdzībām.

Jau vēstīts, ka 4. oktobrī Ventspils Ūdens piedzīvojumu parka mazajā peldbaseinā peldēšanas apmācības nodarbības laikā noslīka četrus gadus vecs zēns. Traģiskā nelaimes gadījuma izmeklēšanu veic Valsts policija, kas ir ierosinājusi krimināllietu pēc Krimināllikuma 13. nodaļas Noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību. Pašvaldība izveidojusi komisiju, lai noskaidrotu traģiskā nelaimes gadījuma apstākļus, iespējamos iemeslus un amatpersonu atbildību.

Lasi vēl