Ventspils Digitālajā centrā tikās projekta “Koordinācijas attīstība un kapacitātes palielināšana glābējiem Baltijas jūras piekrastē” (projekta saīsinājums “Safety first!”) partneri no Latvijas un Lietuvas.

Sanāksmē piedalījās projektā iesaistītie pārstāvji no Ventspils Digitālā centra, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Liepājas pašvaldības policijas, Pāvilostas novada pašvaldības, Klaipēdas ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Neringas pašvaldības.

Sanāksmes laikā tika izveidota projekta vadības grupa, kas turpmāk koordinēs projekta darbu un partneri saņēma parakstītos partnerības līgumus. Savukārt projekta galvenais partneris, Ventspils Digitālais centrs, sniedza informāciju par veicamajiem uzdevumiem projekta pirmajā periodā.

Projekta ietvaros Ventspils pašvaldības policijas glābšanas dienesta darbinieki apmeklēs 4 mācību kursus ar mērķi paaugstināt glābēju kapacitāti, kā arī apmainīsies ar pieredzi ar Latvijas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Klaipēdas ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekiem. Šogad plānota arī Eiropas Savienības standartam atbilstoša rāciju tīkla izveide Ventspilī, kas ne tikai paaugstinās ventspilnieku un pilsētas viesu drošību, bet vajadzības gadījumos arī nodrošinās operatīvo saziņu un koordinētu glābšanas pasākumu veikšanu starpvalstu līmenī.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: