Augstākā tiesa (AT) negrozīja lēmumu nepieņemt bijušās Ventspils Augstskolas (VeA) rektores Gitas Rēvaldes pieteikumu saistībā ar valdības lēmumu iecelt Kārli Krēsliņu par VeA rektora vietas izpildītāju.

Kā informēja AT preses sekretāre Baiba Kataja, AT šodien atstāja negrozītu Administratīvās rajona tiesas lēmumu atteikties pieņemt pieteikumu. AT lēmumā atzina, ka rīkojums par rektora vietas izpildītāja iecelšanu neskar Rēvaldes tiesisko stāvokli, jo pieteicēja atcelta no amata ar VeA Satversmes sapulces 5.maija lēmumu un nepilda rektora pienākumus.

Minētā administratīvā akta tiesiskums tiek pārbaudīts citā administratīvajā lietā, līdz ar to pieteicējai nav subjektīvu tiesību prasīt atcelt rīkojumu par rektora vietas izpildītāja iecelšanu. AT lēmums nav pārsūdzams.

Kā ziņots, Rēvalde iesniedza pieteikumu atcelt Ministru kabineta 22.jūnija rīkojumu "Par Kārli Krēsliņu", ar kuru iecelts VeA rektora vietas izpildītājs, kas pildīs rektora pienākumus līdz jaunievēlētā rektora apstiprināšanai.

Administratīvās rajona tiesas tiesnesis atteicās pieņemt pieteikumu, pamatojot lēmumu ar to, ka pieteicējai nav subjektīvu tiesību pārsūdzēt šo rīkojumu. Lēmumā arī norādīts, ka pieteicēja savas tiesības var aizstāvēt administratīvajā lietā, kas ierosināta saistībā ar viņas pieteikumu par VeA Satversmes sapulces lēmumu, ar kuru pieteicēja atcelta no rektores amata.

Kā ziņots, Administratīvajai rajona tiesai būs jāvērtē Rēvaldes pieteikums par augstskolas Satversmes sapulces lēmuma Rēvaldi atstādināt no rektora amata atzīšanu par spēkā neesošu.

AT savā lēmumā atzinusi, ka augstskolas Satversmes sapulces lēmums atcelt rektoru kā administratīvais akts ir pārbaudāms administratīvajā tiesā. AT ieskatā Satversmes sapulcei, kas rektoru ir ievēlējusi un līdz ar to ir devusi viņam savu uzticību, šis uzticības zaudējums ir jāpamato.

Rēvalde vērsās tiesā, lūdzot atzīt par spēkā neesošu VeA Satversmes sapulces lēmumu par rektores atcelšanu no amata, pamatojot lēmumu ar to, ka rektore ir zaudējusi augstskolas uzticību.

Kā ziņots, VeA Satversmes sapulce 25.maijā lēma par izglītības iestādes rektores Rēvaldes atcelšanu no amata saistībā ar uzticības zaudēšanu. Savukārt valdība 21.jūnijā par VeA rektora vietas izpildītāju apstiprināja augstskolas mācību prorektoru Krēsliņu. Rēvalde šo valdības rīkojumu uzskata par prettiesisku, nepamatotu un atceļamu un uzsver, ka ar to Krēsliņš tiek iecelts par rektora vietas izpildītāju, ignorējot faktu, ka valdība pirms tam no amata nav atcēlusi valsts amatpersonu, proti, Rēvaldi, tādējādi faktiski ar šo rīkojumu radot viņai šķēršļus amata pildīšanai.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: