No 20 jaunajiem biedrības Dr.Klauns sagatavotajiem jaunajiem kolēģiem Ventspils slimnīcā darbu svinīgi uzsākuši vēl divi Dakteri Klauni, pievienojoties četrus gadu pieredzes bagātajai Dr.Džozefīnei.

Dakteris Klauns SIA „Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā” darbojas jau kopš 2013. gada. Šajā laikā projekts „Dr. Klauns” guvis plašu atsaucību, un kustība ir ievērojami paplašinājusies, līdz ar to Ventspils slimnīcā būs jau trīs Dakteri Klauni.

Dakterus Klaunus sveikt bija ieradušies gan slimnīcas vadība un dakteru klaunu jaunie kolēģi – mediķi, gan Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja 1. vietnieks sadarbības jautājumos Guntis Blumbergs.

Ventspils slimnīcas valdes loceklis, galvenais ārsts Dainis Gīlis sirsnīgi sveica Dakterus Klaunus ar darba gaitu uzsākšanu Ventspils slimnīcā, novēlot, lai prieks un gaišās domas, kādas ir darbu uzsākot, viņus nekad nepamestu, un Dakteri Klauni tās spētu nodot mazajiem pacientiem. Arī pediatrijas dienesta vadītāja Ieva Ozola sveica Dakterus Klaunus, novēlot smaidīt pašiem, tā palīdzot ātrāk atveseļoties mazajiem pacientiem un ļaujot Dakteru Klaunu smaidiem ceļot pa visu Ventspili.

Biedrības „Dr. Klauns“ vadītāja Marianna Milovska atzinīgi vērtē sadarbību ar Ventspils slimnīcu un pašvaldību, kur iespējams veiksmīgi attīstīt pasaulē tik populāro medicīnas klaunādi. Ventspilī visbagātākā pieredze Daktera Klauna darbā ir Rebekai Arhipovai, kura Ventspils slimnīcā darbojas no paša medicīnas klaunādes programmas Latvijā sākuma un ir viena no pirmajiem projekta „Dr. Klauns” kvalifikāciju ieguvušajiem Dakteriem Klauniem. Rebeka stāsta, ka pirmo reizi par projektu dzirdējusi televīzijā, un šī kustība likusies ļoti interesenta, tādēļ viņa nolēmusi pieteikties dalībai projektā.

Daktera Klauna darbs ir ļoti atbildīgs, jo jāprot atrast kontakts gan ar medicīnisko personālu, gan mazajiem pacientiem. Rebeka atklāj, ka sākotnēji bijis salīdzinoši grūti strādāt, jo saskārusies ar neizpratni no ārstu puses, tomēr ar laiku medicīniskais personāls ir sapratis, ka Dakteris Klauns var atvieglot viņu darbu, novēršot mazā pacienta uzmanību procedūru laikā un palīdzot bērniem tikt galā ar bailēm un stresu.

Jaunie Ventspils Dakteri Klauni - Aiga Jarute un Inta Lapsiņa atzīst, ka projekta ideja, tās nesavtīgums un iespēja palīdzēt tiem, kam ir grūti, uzreiz likušies saistoši, tāpēc viņas izlēmušas iesaistīties biedrības Dr.Klauns īstenotajā programmā. Izturot nopietnu jauno Dakteru Klaunu atlasi, apgūstot nepieciešamo pusgada mācībās, Aiga un Inta ir gatavas aktīvi darboties Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā - kopā ar Rebeku veidot Ventspili vēl draudzīgāku bērniem un vecākiem.

Biedrības “Dr.Klauns” 20 jaunie Dakteri Klauni ir sagatavojušies darbam, radot iespēju bērniem veseļoties ar prieku arī slimnīcās Liepājā, Rēzeknē un Daugavpilī. Savukārt vēl jauni spēki kolēģiem šovasar pievienojas ne tikai Ventspilī, bet arī Valmierā, Cēsīs un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, Rīgā. Biedrība “Dr.Klauns” četros pastāvēšanas gados trešo reizi organizēja mācību kursu jaunajiem Dakteriem Klauniem. Pēc pusgada teorētiskajām un praktiskajām nodarbībām medicīnas klaunādē 20 jaunie Dakteri Klauni uzsāks patstāvīgu darbu, kā arī turpmāk pilnveidos zināšanas un prasmes biedrības “Dr.Klauns” organizētajās mācībās kopā ar kolēģiem no Latvijas un citām valstīm.

Lasi vēl

Komentāri (2)

  • -1
    Joker 30.07.2016, 01:06:51

    FORŠI ;)

  • -1
    žipčiks 30.07.2016, 08:11:47

    Taxs ur apsvecamu!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: