Pasludinot 2011. gada 30. aprīli par ikgadējo mūsu zemes sakopšanas dienu, Lielās Talkas organizatori aicina ikvienu Latvijas daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāju piedalīties konkursā un iesūtīt informāciju par savu pagalmu, kam nepieciešama palīdzība.


Konkursa kārtībā tiks izvēlēti 3 līdz 5 pagalmi, kuriem Talkas organizatori sadarbībā ar piesaistītajiem sponsoriem, atbildīgajām valsts un pašvaldību institūcijām, kā arī nozaru ekspertiem izstrādās labiekārtošanas plānus un kopā ar pašiem iedzīvotājiem Lielās Talkas dienā, 30.aprīlī, uzsāks reālus sakopšanas darbus.

Kamēr zemi vēl neklāj sniegs, aicinām apsekot savu daudzdzīvokļu mājas pagalmu un iesūtīt informāciju par tā reālo stāvokli, iedzīvotāju vēlmēm un iespējām. Veidojot aprakstu konkursam, lūdzam aptaujāt arī savus kaimiņus - kādu viņi vēlētos redzēt pagalmu? kas pagaidām traucē pagalmā labi justies? kā palīdz pašvaldība un namīpašnieki? ko katrs pats gribētu un varētu darīt pagalma sakopšanas labā? 

Pieteikumus konkursam lūdzam sūtīt foto (derēs arī īss video) un apraksta veidā līdz šī gada 30. novembrim uz e-pastu pagalmi@talkas.lv vai uz adresi: Elizabetes iela 49, Rīga, LV-1010 (ar norādi - Lielās Talkas "Pagalmu sakopšanas un labiekārtošanas projekts").


Konkursa pieteikumus izvērtēs ekspertu žūrija, un priekšroka tiks dota tiem pagalmiem, kur pašu iedzīvotāju aktivitāte un līdzdarbošanās būs visaugstākā. Konkursa rezultāti un labiekārtošanai izvirzītie pagalmi tiks paziņoti decembrī.


Lielās Talkas pagalmu sakopšanas un labiekārtošanas projekta mērķis ir mudināt Latvijas iedzīvotājus pašiem iesaistīties savas apkārtējās vides uzlabošanā un kopīgiem spēkiem radīt harmoniskai atpūtai piemērotu vidi šobrīd daudzviet izdemolētajos un „pelēkajos" daudzdzīvokļu namu pagalmos.

To labiekārtošana notiks sadarbībā ar profesionāliem ainavu arhitektiem, arhitektiem, dārzniekiem, galdniekiem, augstskolu studentiem, pasniedzējiem, pašvaldībām un namu īpašniekiem.


Lielo Talku organizē „Projekts Pēdas", Latvijas Valsts prezidenta kanceleja, Latvijas Pašvaldību savienība, domubiedru grupa „Tīri meži" sadarbībā ar Latvijas valsts mežiem, LASUA, kompāniju L&T, Rīgas brīvostas pārvaldi, Vides ministriju, RIMI, Komunikāciju aģentūru/ Edelman Affiliate, Latvijas Valsts ceļiem, Latvijas Zaļo punktu, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, Eiropas Kultūras galvaspilsētas direkciju, Latvijas Radošo savienību padomi un interneta portālu kurtuesi.lv.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: