Ģimenes valsts pabalstu, ko Finanšu ministrija (FM) taupības nolūkos jau no nākamā gada rosināja maksāt tikai par trūcīgajām ģimenēm, pusgadu tomēr saņems visas ģimenes ar bērniem.

Otrajā nākamā gada pusē gaidāmas izmaiņas, lai šis pabalsts tiktu novirzīts mērķtiecīgāk, laikrakstam «Diena» atklāja labklājības ministre Ilona Jurševska (ZZS).

No gada vidus varētu stāties spēkā pabalsta reforma, par kā izstrādi Labklājības ministrija (LM) vienojusies ar FM. Pēc Jurševskas teiktā, mērķis ir šo pabalstu padarīt mērķtiecīgāku, novirzot tām ģimenēm ar bērniem, kam šis atbalsts ir vairāk nepieciešams.

LM iecerējusi šo pabalstu sasaistīt un aprēķināt atkarībā no ģimenes ienākumiem. Ja trūcīgā statusam ienākumi uz vienu ģimenes locekli mēnesī nedrīkst pārsniegt 90 latu, tad šī pabalsta saņemšanas gadījumā neto ienākumi uz vienu ģimenes locekli nevarētu pārsniegt, piemēram, 120 latu, sprieda ministre, norādot: «Trūcīgās ģimenes ir ļoti šaura grupa, un šim ienākumu slieksnim būtu jābūt augstākam.»

Ministre teic, ka kompromiss par izmaiņām pabalstā panākts, jo secināts: ja nevarēs griezt tēriņus šajā jomā, tad tas būtu jādara veselībā vai izglītībā, kā rezultātā ģimenes ar bērniem būtu cietējas tik un tā.

Patlaban astoņus latus lielais ikmēneša pabalsts tiek maksāts par 360 000 bērnu vecumā no gada līdz 15 vai 19 gadiem, no viņiem sestā daļa ir trūcīgi, atgādina laikraksts.

apollo.lv

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: