Šodien Kurzemes apgabaltiesā apelācijas instancē plānots skatīt civillietu par morālā kaitējuma atlīdzību, ko no Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas vēlas piedzīt pirms astoņiem gadiem mirušas meitenītes vecāki. Iepriekšējā tiesas sēde 13.augustā tika atlikta, lai visas iesaistītās puses - slimnīca, meitenītes vecāki un ārsts - varētu apspriest izlīguma iespēju.

Tomēr panākt mierizlīgumu nav izdevies - par to šonedēļ informēja Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Santa Grinberga.

“Diemžēl mierizlīgumu noslēgt neizdevās, jo nebija iespējams vienoties ar Dzintaru Marnauzu, kurš jau 2013.gadā krimināllietā tika atzīts par vainīgu profesionālo pienākumu nepienācīgā pildīšanā, kas bijis par iemeslu cietušā nāvei," informēja Ziemeļkurezmes reģionālās slimnīcas pārstāve. Viņa norādīja, ka arī iepriekš - jau pirmās instances tiesā - slimnīca piedāvājusi pārējiem lietas dalībniekiem izvērtēt izlīguma iespēju, taču arī prasītāja puse šādu priekšlikumu noraidījusi.

Marnauza pašlaik strādā Rīgas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, un pret viņu prasījumi par morālā kaitējuma atlīdzību nav izvirzīti, norādīja Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā.

Mirušās meitenītes vecāku Igora un Kristīnas Magnovsku advokāts Ronalds Rožkalns iepriekš informēja, ka iniciatīvu vienoties par izlīgumu bija izrādījusi slimnīca. Viņš norādīja, ka jau iepriekš, skatot šo prasību pirmajā instancē, slimnīca esot piedāvājusi noslēgt "visnotaļ savdabīgu" izlīgumu ar noteikumu, ka kompensācija cietušajiem būtu jāmaksā ārstam Marnauzam. Šāda izlīguma gadījumā slimnīca savu atbildību uzņemtos tikai formāli, norādīja Rožkalns.

Jau ziņots, ka mirušās meitenītes vecāki Ventspils tiesā vērsās ar civilprasību pret Ziemeļkurzemes reģionālo slimnīcu, prasot piedzīt zaudējumus un 800 000 eiro lielu morālo kompensāciju. Ventspils tiesa šī gada martā šo prasību apmierinājusi daļēji, nospriežot piedzīt no slimnīcas par labu Igoram Magnovskim morālo kompensāciju 50 000 eiro apmērā un tikpat lielu summu par labu Kristīnai Magnovskai. Tāpat tiesa nolēmusi piedzīt no slimnīcas apbedīšanas izdevumus 904,09 eiro apmērā. Prasība noraidīta daļā par juridiskās palīdzības sniegšanas izdevumiem, kas vecākiem iepriekš radušies krimināllietas iztiesāšanas gaitā.

Šis spriedums ir pārsūdzēts un tiks skatīts apelācijas instancē.

Kā informē Kurzemes apgabaltiesas tiesneša palīdze Zina Purina, šajā civillietā ir iesniegtas divas apelācijas sūdzības - Ventspils tiesas spriedumu pārsūdzējusi gan slimnīca, gan cietušās puses advokāts.

Cietušās puses advokāts Rožkalns informēja, ka pārsūdzējis spriedumu noraidītajā prasības daļā par savu klientu tiesāšanās izdevumu segšanu. Ventspils tiesa pirmajā instancē noraidīja prasību no slimnīcas piedzīt par labu cietušajiem juridiskās palīdzības sniegšanas izdevumus, kas meitenes vecākiem iepriekš radušies krimināllietas iztiesāšanas gaitā. Kā norādīja Rožkalns, Ventspils tiesa uzskatījusi, ka tiesāšanās izdevumi, kas sasniedz vairākus tūkstošus eiro, jāsedz pašiem vecākiem. Savukārt pret to sprieduma daļu, ar kuru Ventspils tiesa lēma piedzīt no slimnīcas par labu cietušajiem morālā kaitējumu kompensāciju kopumā 100 000 eiro apmērā prasīto 800 000 eiro vietā, cietušajai pusei nav iebildumu, skaidroja Rožkalns.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valde nolēmusi pārsūdzēt Ventspils tiesas spriedumu par kaitējuma kompensācijas 100 000 eiro apmērā piedziņu par labu Igoram un Kristīnai Magnovskiem. Slimnīca šādu lēmumu pieņēmusi, jo pašreizējais Ventspils tiesas spriedums liedz slimnīcai regresa prasībā vērsties pret krimināllietā atzīto vainīgo - ārstu Marnauzu, kurš pašlaik strādā Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, iepriekš skaidroja Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā. Ja 2015.gada 20.marta Ventspils tiesas spriedums ļautu vērsties regresa prasībā pret Marnauzu, tad slimnīcas valde šo spriedumu nepārsūdzētu.

Jau vēstīts, ka saistībā ar meitenītes Annas Magnovskas nāvi vairāku gadu garumā visās tiesu instancēs tika iztiesāta krimināllieta, kā rezultātā toreizējais Ventspils slimnīcas ārsts Marnauza tika atzīts par vainīgu profesionālo pienākumu nepienācīgā pildīšanā, kas bijis par iemeslu cietušā nāvei. Zemgales apgabaltiesa pagājušā gada pavasarī piesprieda Marnauzam nosacītu brīvības atņemšanu uz vienu gadu un 10 mēnešiem, atņemot tiesības nodarboties ar ārstniecību uz vienu gadu. Spriedums spēkā stājās pagājušā gada aprīlī. Pagājušā gada nogalē Valsts prezidents Andris Bērziņš Marnauzu apžēloja, ar šo apžēlošanas aktu Marnauzu atbrīvojot no papildsoda - gadu ilgā lieguma strādāt ārstniecībā.

Divus gadus vecā meitenīte 2007.gada martā Ventspils slimnīcā bija nonākusi ar nelielu applaucējumu. Meitenīte mira nātrija hlorīda pārdozēšanas dēļ. Viņas organismā 0,9% nātrija hlorīda vietā bija ievadīts, visticamāk, 10% nātrija hlorīds. Ventspils slimnīcā meitenītes stāvoklis pasliktinājās, un viņa tika nogādāta Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, kur pāris dienas vēlāk nomira.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: