"Jaunās vienotības" (JV) virzītā Ministru prezidenta amata kandidāte Evika Siliņa (JV) šodien uz četru partiju koalīcijas izveidošanas sarunām aicinājusi Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), "Apvienotā saraksta" (AS) un "Progresīvo" pārstāvjus.

AS uz šodien paredzētajām četru partiju sarunām doties neplāno. AS Saeimas deputāts Igors Rajevs ceturtdienas rītā Latvijas Radio atzina, ka ir ļoti iespējams, ka AS paliks opozīcijā, jo nevarot būt tādā valdībā, "kur mūsu vēlmes neņem vērā".

Pēc viņa vārdiem, nepieciešams izveidot tādu valdību, kurā starp politiskajiem spēkiem būtu savstarpēja saskaņa un spēja sadarboties. AS piedāvājis savu redzējumu par valdības izveidi, bet "valdību veido Siliņa un tas būs viņas lēmums", vai AS ierosinājumiem piekrist.

AS frakcijā vēl būšot tikšanās, lai vēlreiz lemtu par iespējām iekļauties Siliņas valdībā, taču ticams, ka šoreiz AS valdošajā koalīcijā nebūs, stāstīja Rajevs. Viņš lēsa, ka gala lēmums būs šonedēļ, jo ar valdības veidošanu garumā vilkt nevar.

Taujāts, kāpēc pati AS nepiedāvāja savu premjera amata kandidātu, Rajevs atzina, ka AS līdzšinējais premjera amata kandidāts Uldis Pīlēns neesot bijis gatavs to darīt esošajos apstākļos, taču, ja Siliņai neizdotos izveidot valdību, tad gan arī no AS puses kandidāts atbildīgajam amatam tikšot piedāvāts.

Kā ziņots, premjera amatam nominētā Siliņa vēl runās un gaidīs AS gala izšķiršanos par piedāvājumu strādāt četru partiju koalīciju kopā ar JV, ZZS un "Progresīvajiem".

Siliņa ir gatava uzklausīt AS pārstāvjus, reizē politiķe "ies uz priekšu" ar valdības veidošanu, un AS šajā situācijā ir jāizšķiras, kā rīkoties.

Ierakstā tviterī Siliņa pauž, ka piedāvājums iesaistīties JV veidotā plašā koalīcijā izteikts AS, "Progresīvajiem", ZZS un Nacionālajai apvienībai (NA).

NA esot apliecinājusi, ka šādā piecu partiju valdībā sev vietu neredz, "tādējādi sevi izslēdzot no sarunām", skaidro premjera amata kandidāte.

Tikmēr NA politiķis Jānis Dombrava uzsvēra, ka Siliņas publiski paustais, ka NA nevēlas iesaistīties valdībā, neatbilst patiesībai.

Ierakstā tviterī NA politiķis aicina Siliņai būt korektai un, ja gadījumā politiķe būtu pieņēmusi tādu lēmumu, ka labāk vēlas redzēt valdībā "Progresīvos", nevis NA, "tad to arī atklāti vajag pateikt".

Siliņa tviterī pauž, ka topošajai valdībai nav "kodola" un to neveido kāds "bloks" - visi potenciālie partneri ir līdzvērtīgi. Atšķirība starp "Progresīvajiem", ZZS un AS ir tikai tāda, ka "Progresīvie" un ZZS jau ir piekrituši strādāt jaunajā valdībā, savukārt no AS vēl nav izskanējusi skaidra atbilde, atzīmē premjera amata kandidāte.

JV politiķe secina, ka ir frakcijas, kas lēmumus pieņem ātrāk, kamēr no citiem redzama kavēšanās. "Vienlaikus pašlaik ir jāvirzās uz priekšu, lai risinātu aktuālos jautājumus par valsts drošību, budžetu un mājsaimniecību rēķiniem," pauž Siliņa.

AS pašiem jāsaprot, vai viņi spēj būt konsekventi ar savu piedāvājumu partneriem vai arī AS "katru dienu izdomās kādu jaunu piedāvājumu", norādīja Ministru prezidenta amata kandidāte.

Šodien Siliņa un JV plāno diskusijas ar AS, ZZS un "Progresīvajiem" par to, kura partija uzņemsies atbildību par kurām no nozaru ministrijām, pauda premjera amata kandidāte.

Vaicāta, vai izšķiršanās no AS tiks gaidīta šonedēļ, JV politiķe atbildēja: "Ejam uz priekšu šonedēļ. Mēs virzāmies noteikti uz priekšu raitiem soļiem jau šonedēļ." "Tie partneri, kuriem ir bažas par to, ka viņi zaudēs kontroli, iespējams, kādās varas pozīcijās, viņiem ir jāizšķiras, vai viņi ir gatavi parādīt saviem vēlētājiem, vai spēj izpildīt vēlētājiem dotos solījumus, vai arī viņi turpinās meklēt "dažādus modeļus", lai atrastu sev ērtāku varas pozīciju," izteicās premjera kandidāte.

Ceturtdien JV oficiāli tiekoties ar AS, ZZS un "Progresīvajiem", ar topošās koalīcijas partneriem tikšot diskutēts par atbildības jomām, tomēr portfeļi vēl netikšot dalīti. Iespējams, neformālās konsultācijās tas varētu tikt apspriests arī šodien.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: