Provizoriskie Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultāti liecina, ka vislielāko atbalstu - ap 26,2% - saņēmusi "Jaunā Vienotība" (JV), bet mandātus kopumā varētu saņemt sešas politiskās partijas. 

Par "Saskaņu" nobalsojuši aptuveni 17,5% vēlētāju, bet par nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNK) - ap 16,4% vēlētāju.

Apvienību "Attīstībai/Par!" (AP) atbalstījuši ap 12,4% vēlētāju, bet partiju "Latvijas Krievu savienība" (LKS) - ap 6,3% balsstiesīgo.

Attiecīgi JV, "Saskaņa" un VL-TB/LNNK varētu iegūt pa diviem mandātiem EP, bet AP un LKS - pa vienam. Zaļo un zemnieku savienība saņēmusi 5,34% vēlētāju atbalstu, taču varētu neiegūt mandātu EP. Tuvu 5% robežai ir arī Latvijas Reģionu apvienība un Jaunā konservatīvā partija.

Līdz ar to EP varētu tikt ievēlēti Valdis Dombrovskis (JV), Sandra Kalniete (JV), Nils Ušakovs (S), Andris Ameriks (GKR/S), Roberts Zīle (VL-TB/LNNK), Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), Ivars Ijabs (AP) un Tatjana Ždanoka (LKS).

Iepriekšējās EP vēlēšanās, 2014.gadā, partija "Vienotība", kuras rindās tolaik bija arī vairāki nu jau citu partiju biedri, ieguva 46,19% balsu. Par VL-TB/LNNK toreiz nobalsoja 14,25% vēlētāju, par "Saskaņu" - 13,04%, par ZZS - 8,26%, bet par LKS - 6,38%. Toreiz "Vienotība" ieguva četras deputātu vietas EP, bet VL-TB/LNNK, "Saskaņa", ZZS un LKS - pa vienai.

Sestdien Latvijā notika EP vēlēšanas, un plkst.20 vēlēšanu iecirkņi tika slēgti. Vēlēšanu rezultāti gan tiks paziņoti naktī uz pirmdienu, kad vēlēšanas noslēgsies visās Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • -3
  Lietus Pirms 3 nedēļām, 2 dienām

  Vakar LNT ziņās intervēja D. Reiznieci Ozolu. Kā vērtējat ZZS rezultātu ES vēlēšanās? Rezultāts esot labs. Jāatcerās, ka ZZS negva vajadzīgo balsu skaitu un zaudēja. Nez, kādā iedomu pasaulē dzīvo viens otrs deputāts.

 • -6
  Kurzemnieks Pirms 3 nedēļām, 2 dienām

  Aizraušanās ar jaunjenotību neko labu par LR vēlētājiem neliecina...

 • -2
  Solvita Pirms 3 nedēļām, 2 dienām

  Vēlētāji ir tādi, kādi tie ir. Sak, tautas balss.
  Bet ZZS deputātes nespēja saskatīt īstenību (vai arī blefošana) neko labu par viņu neliecina.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: