Nav pamata bažām par Ventspils vēlēšanu komisijas darbu, uzskata Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītājs Arnis Cimdars.

CVK neesot identificējis likuma pārkāpumus, līdz ar to nav pamata rosināt komisijas atcelšanu, šodien žurnālistiem sacīja Cimdars.

CVK vadītājs arī pastāstīja, ka pašlaik nav informācijas, ka būtu notikuši likuma pārkāpumi saistībā ar pašvaldību vēlēšanām. CVK esot saņēmusi informāciju un signālus par iespējamu balsu pirkšanu, bet tas neesot apstiprinājies. Cimdars arī norādīja uz iespējamo vēlmi iesaistīt CVK politiskās cīņās.

Viņš pastāstīja, ka vakar notikusi CVK vadības tikšanās ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, Drošības policijas un citu tiesībsargājošo iestāžu pārstāvjiem. Minētas iestādes ir gatavas aktīvi darboties un vēlēšanu laikā operatīvi reaģēt, lai nodrošinātu kārtību.

Kā ziņots, līdz Ventspils mēram Aivaram Lembergam ("Latvijai un Ventspilij") esot nonākušas runas par to, ka viņa politiskie konkurenti, iespējams, plānojot izjaukt vēlēšanas Ventspilī, tāpēc Ventspils pilsētas dome vērsīsies ar iesniegumu tiesībsargājošās iestādēs un Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) ar lūgumu veikt pasākumus, lai nepieļautu nekādas provokācijas vēlēšanu laikā, šodien preses konferencē informēja Lembergs.

Līdz Lembergam esot nonākusi neoficiāla informācija, ka viņa politiskie oponenti, kas Ventspilī kandidē apvienotajā "Vienotības", nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) un Latvijas Reģionu apvienības (LRA) sarakstā ar Ģirtu Valdi Kristovski (V) priekšgalā, iespējams, plānojot veikt provokācijas, kuru mērķis esot izjaukt vēlēšanas.

Lembergs esot dzirdējis, ka viņa oponenti nolīgstot cilvēkus, kuri, "uzdodoties par lieliem Lemberga faniem, nodarbotos ar balsu uzpirkšanu Lemberga interesēs un tādā veidā padarītu šīs vēlēšanas pēc būtības par farsu." Tāpat klīstot runas, ka oponenti plānojot "veikt aģitāciju par Lembergu vēlēšanu iecirknī, kas ar likumu nav atļauts, un tādā veidā "norautu" šīs vēlēšanas Ventspilī." Līdz Lembergam esot nonākušas runas par to, ka tiekot strādātāts pie tā, "lai kādā no vēlēšanu iecirkņiem pārņemtu uz īsu brīdi varu", "nozagtu vēlēšanu biļetenus" vai arī "samainītu urnas", un šim mērķim tiekot pat algoti privātdetektīvi.

Tāpat Lembergs piebilda, ka Ventspilī "klīst runas" par viņa oponentu iespējamajiem mēģinājumiem ietekmēt vēlētāju izvēli vēlēšanās darba vietā - Šveices advokāta Rūdolfa Meroni kontrolētajos termināļos, prasot parādīt vēlēšanu urnās neiemestās vēlēšanu zīmes.

Lasi vēl

Komentāri (7)

 • -2
  B. Jurševics 31.05.2017, 12:16:55

  Psiholoğijā pazīstams ir "spoguļa efekts". Vērosim, vai nenotiek tas pats , ko śajā rakstā stāsta , tikai no ziņu izplatītăja puses.

 • -3
  evans 31.05.2017, 12:23:32

  Ventas Balss - iekrāsojiet sevi spilgti dzeltenā krāsā.

 • -1
  šašliks 31.05.2017, 14:09:37

  Jo vairāk uzstāj, ka nav pamata uztraukties, jo vairāk skaidrs, ka IR pamats uztraukties. :)

 • -4
  keda 31.05.2017, 14:49:53

  Nuu, ka noskatās to video, rodas sajūta, ka viss salūts vēl priekša. Būs jautri moš.. :)

 • -1
  anru 31.05.2017, 14:35:33

  Ne reizi vien dzirdēts - ķeriet zagli :)))

 • -2
  Novadnieks 31.05.2017, 14:46:42

  Viņš jau sen ir noķerts,tikai nekādi nevar iesēdināt.

 • 0
  Ventiņheiteris2 01.06.2017, 17:17:36

  Viss ir kārtībā - kā vajadzēs, tā saskaitīs!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: